Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Jégkását akarok árulni....

Jégkását akarok árulni. Melyik a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 23 éves vagyok, és amit gyüjtöttem pénzt, beleakarom tenni egy jégkása árulásba nyáron.. A terv nsgyvonalakban,hogy bérelek egy jégkása gépet a nyárra,meg egy pénztárgépet, viszek egy sörsátrat,és árulok:) ez most igy vicces, de komolyan kérdem, milyen tipusu vállalkozó legyek?Egyéni? Milyen költséggel jár? Minden érdekel amit tudtok

2014. dec. 7. 02:57
 1/5 anonim ***** válasza:
írj privtátot és meglátom tudok-e segíteni
2014. dec. 7. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyéni vállalkozó. Ennek a legkevesebb a költsége (0ft). Be kell jelenteni az önkormányzatnál a vállalkozást, így ott lesz 3.000 Ft-os illetéked.


Pénztárgépet tudsz bérelni, nem feltétlen kell venned 60-70 ezer induló költség + 6-8000 Ft/hó havi bérleti díj.


Sátrat Te tudod mennyiből van , meg a jégkása gép, ahol általában éves szerződést kérnek, előre fizetve negyed, vagy fél éves bérleti díjat + kaució (kb 300-500 ezer Ft összesen)


Kérdés, hogy ezekhez adnak-e bármiféle HACCP tanúsítványt? Ha nem, akkor azt viszont csináltatni kell kb 80 ezer Ft. Kell egészségügyi kiskönyv, és talán üzemorvosi szerződés ugyanúgy (kb 10-20.000 Ft)


Viszont kell területfoglalási engedély és annak a bérleti díja, ez terület/rendezvény függő.

2014. dec. 7. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. A jegkasa berleshez is uttananeztem. 50/ho, 120 kaucio amibol 50 000 ertekbe adnak anyagot... Penztargepet is neztem, az is berles.. Egy toparton szeretnem arulni amugy ,ahol lakom, sokan vannak ott nyaron... Esetleg meg egy laza hot-dog is lehet belecsuszik... Es ha van mellette bejelentett melom, es tesomat akarom alkalmazni? Mondjuk napi 4000 ert/nap? Papiron ennyi a fizu persze...
2014. dec. 7. 06:55
 4/5 anonim ***** válasza:

NÉBIH, MKIK (kamarai tagdíj)...

A pénztárgép sem úgy működik, hogy bérelsz, az online pénztárgéphez kódot kell igényelned.

2014. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kódot is tudom hogy kell... Igazabol utanna olvasgattam... Csak arra lettem volna kivancsi hogy melyik a leglogikusabb/egyszerubb vallalkozas
2014. dec. 7. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!