Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Lehetséges-e egy magyar kft...

Lehetséges-e egy magyar kft MINDEN ügyét meghatalmazással intézni, ha az ügyvezető külföldön él?

Figyelt kérdés

A cégalapítás, bankszámlanyitás nyilván személyesen történik, majd azután egy alkalmazott ügyintéző ill. a könyvelő kapna meghatalmazásokat az összes többi ügy intézésére, pl. különböző engedélyek beszerzése, munkaszerződések megkötése, stb.


Mire számítsak, milyen ügyeket, szerződéseket biztosan NEM fogok tudni én így (mint külföldön élő ügyvezető) elintézni? Nem akarok x ezer km-ről repülőjegyeket venni másnapra, valami fontoskodó ügyintéző vagy szabály miatt, amire most nem gondolok.


Például egy gépkocsi vásárlási ügylet (lízingre) menne a távollétemben? Az ügyintéző alkalmazott ellátogat a kereskedésbe, meghatalmazott lévén a kft nevében megvásárolja az autót lízingre, én meg elutalom az autóvételárát...


2014. dec. 27. 21:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyszemélyes kft-t akarnál? Keress magad mellé valaki, megbízhatót.


Én társas vállalkozásban oldottam ezt meg tavaly, hasonlóan hozzád, bár kiutazás előtt minden szükséges engedélyt, szerződést aláírtam, beszereztem. Viszont a fenntartásban gondok voltak. Így fontos, hogy olyanra bízd, aki ért is hozzá és jól ismerd, megbízol benne.


Alapból a céget is úgy kell alapítani, hogy aláírásra jogosult legyen a távollétedben. Ha ezt utólag akarnád módosítani, plusz pénzedbe kerülne a módosítás.


Könyvelő teszi a dolgát, neten tudjátok tartani a kapcsolatot, NAV előtt eljár, bevallásokat megcsinálja, stb. Csak fizesd meg.


Munkaszerződést nem írhat alá helyetted egy cégképviseletre nem jogosult alkalmazott, vagy a fizetett könyvelő.

2014. dec. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, egyszemélyes kft-re gondoltam, én lennék az ügyvezető, kezdetben minden szerződést én megkötnék, de félek, menet közben kellene az én aláírásom/személyes megjelenésem valami előre nem tervezett dologhoz.


A magyarországi alkalmazottnak nem adnék korlátlan aláírási jogot, nekem ne hitelezze be vagy adja el a céget... Tehát nincs ilyen bizalmas ismerősöm.


Munkaszerződést is lehet postafordultával megkötni.


Például ilyen problémás ügyintézés lehet egy autó lízingre vásárolása. A lízingszerződésnél biztos nekem kellene aláírnom. Jó lenne ezeket az extra hazautakat nekem megspórolni.

2014. dec. 28. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk én munkaszerződést a munkaügyin keresztül intéztem az alkalmazottra, de ahhoz speciel havi aláírások szükségesek, amit kintről nem lehetett volna intézni.


Nem támogatott munkaerőnél nem tudom hogy van ez.


Lízing, hitel, meg egyéb ilyen ügylet biztos, hogy a cégen felül még kezest is igényel. (nekem még az ital beszállítói szerződéshez is kellett a személyes kezességvállalásom arra az esetre, ha a cégem nem fizetne határidőre a szerződésben rögzített halasztott átutalással).


Hasonló infót kaptam annak idején cégautó lízingre is újonnan alakult kft esetén.


Így szerintem kizárt, hogy meghatalmazással ezt bárki intézze helyetted. És az alapító okiratban is nyilatkozni kell arról, hogy ki lehet aláíró a cégben.


Ha ennek a személye változik, mert pl. alapításkor még nem tudod megnevezni ki lesz az, akkor társasági szerződés módosítást kell csinálni, a maga illetékeivel és közzétételi költségével.

2014. dec. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eseti meghatalmazással minden szerződés megköthető. Bank előtti képviseletet meg be kell normálisan állítani, nehogy készpénz nélkül maradjon a cég, ha úgy alakul :)

Munkaszerződést is írhat alá képviseletre nem jogosult, egyszerűen legyen hozzá alakilag is megfelelő felhatalmazása.

Lízingszerződést is köthet, sőt hitelt is vehet fel az a képviseleti joggal nem rendelkező, aki erre hivatalosan fel van hatalmazva.

2014. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!