Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Külföldön (Írország, Anglia)...

Külföldön (Írország, Anglia) szeretnék munkát vállalni mint műkörmös De. (! )?

Figyelt kérdés

DE... nincs papírom róla.

Munkám szép és igényes (több éve csinálom) de nincs se időm se pénzem elvégezni egy OKJ-s tanfolyamot (6 hónap és 100-200ezer FT)

Kérdésem az lenne, hogy előírás és kötelező a papír (akár ha szalonba helyezkedek el akár otthon) ??


Illetve egy vállalkozásnak mik a feltételei? Tudtommal ott 1-(2) évig nem kell adózni a vállalkozás után.


U.i.: Aki ÉPP rossz hangulatába van kérem ne írjon lenéző, megvető és bunkó választ mert nem esik jó az embernek hisz azért van az oldal hogy kérdezzünk! Előre is köszönöm Nektek :)



2015. jan. 14. 01:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pontosabb választ kapsz, ha az adott két ország facebookos magyar csoportjaiba belépsz és ott kérdezed meg.

Pl. Angliai magyarok, amellett vannak külön régiókra csoportok.


Ha már bent vagy ilyen csoportban érdemes rákattintani egyes csoporttagok profiljára, hogy ők milyen csoportokban vannak még benn és oda is belépni.

Ajánlani azért nem tudok mert én más országban élek, de nekünk is errefelé van vagy öt-hat, és többször előfordult, hogy ilyesmi információra voltak kíváncsiak és tudtak nekik segíteni a csoporttagok.

2015. jan. 14. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Írországban halott ügy ez. Ott nem adnak magukra a nők. Anglia jobb választás lehet, többen vannak, nagyobb a piac.

Igazából, azt kéne megtudni, hogy végzettséghez van-e kötve Angliában. Mondjuk én voltam Londonban 6 hetet, nem tláttam műkörmöst, de ez nem jelent semmit.

Angliai magyarok néven keres rá az oldalra. Ott fognak tudni segíteni. Viszont a magyar klientúrája kerüld kint. A legtöbb magyar borzalmas.

2015. jan. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vannak annál jóval gyorsabb tanfolyamok is. Magyarországon nem kötelező egyébként papír a szalonban végzett munkához, vállalkozásnál nem tudom. Valószínűleg csak olyan körmös tud válaszolni, aki az adott országban dolgozik.
2015. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 goaus ***** válasza:
Mi amikor Bournemouthban laktunk párom dolgozott körmösként. Ami fontos: papírt adott, de nem kértek amúgy, a munkája ami fontos. De egyébként ahogy sejtettük, az egyik legrosszabb szakma arra. Az angol nők igénytelenek ilyen téren, olcsó és gyorsat keresik, nem fizetik meg a minőséget. Páromnak is lengyel, litván, magyar vendégei voltak. Ha szalonba mész fizut nemigen kapni, amit keresel abból kell leadni 30 százalékot kb, vagy fizetsz heti fixet bérelvén a helyed, heti 100-150 font körül. De egyébként arra is a kínaiaké a piac, rengeteg az igénytelen körmös, de a helyieknek ez megfelel. Vállalkozás után adózni kell majd egyből, de 10000 fontig csak minimális tb-t kell majd, adó addig nincs, a fölött meg nemigen lehet keresni körmösként egy év alatt. Szerintem 2-3 év alatt kialakulhat egy fix vendégkör ha jó helyre kerülsz, és érdemes saját szalont nyitni.
2015. jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
49%

Nekem van OKJ-s végzettségem belőle.És egészségügyi előírás papír nélkül nem dolgozhatnál se itthon se külföldön.Szóval az ilyen kontárok végezzenek előbb képzést utána legyen pofájuk pénzt kérni..


szóval ha nincs papírod nem dolgozhatsz legálisan..

2015. jan. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 14. 14:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Bár tapasztalatom alapján az ír nők imádják a glamour dolgokat, meg is fizetik de nagyon lusták.
2015. jan. 14. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!