Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felszámolásnál ki kell fizetni...

Felszámolásnál ki kell fizetni a céges adósságot?

Figyelt kérdés

A kérdésem persze nem ennyire egyszerű: az a gondom, hogy édesapám után megörököltem egy céget (ő volt az ügyvezető, plusz egy 5%-os társ), aminek nem bírom kifizetni az adósságait és azt javasolta a könyvelő, kérjek felszámolást.

Én nem értek sem a cég profiljához, sem a jogi dolgokhoz, szükségem van egy kis segítségre :( Ha kérem a felszámolást, nem kell kifizetnem az adósságokat? (a cégnek a "vagyona" minimális)



2015. jan. 26. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Milyen társasági forma?
2015. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ezt el is felejtettem írni (na kb. ennyire vagyok képben..): kft.
2015. jan. 26. 13:48
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
A kft tulajdonosának magánvagyonából(hacsak nem peres úton) nem lehet a Kft hitelezőinek céggel szembeni követelését követelni. Természetesen a cég vagyona(bármi ami a könyvekben van) valószínűleg az adósság miatt el lesz vesztve.
2015. jan. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"bármi ami a könyvekben van" - ez mit jelent?

Leltár volt, kb. ilyen tíz éves szgép volt anno cég nevére véve, rég tönkrement, effélék. Kicsi kft. volt.


A céges bankszámlán kb. 15ezer forint van, ezt is én tettem rá a saját pénzemből.

2015. jan. 26. 14:02
 5/11 A kérdező kommentje:
Illetve még azt kérdezném, ki fizeti a felszámolót? Azt nekem kellene? Mert elvileg én kérem a felszámolást a cég ellen, de ugye épp azért, mert nincs benne pénz...
2015. jan. 26. 14:33
 6/11 anonim ***** válasza:
79%
Azt jelenti ami a kft tulajdona (ha pl egy ház, autó apportálva volt akkor az is)
2015. jan. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És hogy ha ezek nincsenek mind meg? Ugye pl. ha jól tudom, a számítógép anno céges számlára lett véve, de ez tizeniksz éve volt, rég ki lett selejtezve. Ahogy pár más elektronikai kütyü is, amiket még a cég indulásakor vettek.


Köszönöm a segítséget!

2015. jan. 26. 14:50
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Valaminek adnia kellett a 3 milliós Saját tőkét.
2015. jan. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sajnos én ehhez nem értek, ezért is próbálok kérdezgetni; az orrom alá dugtak egy listát, főleg olyan dolgokról, amik ma már nincsenek meg (elromlottak, lecseréltük, többnyire én vettem újat magamnak, amit aztán a cég is használt, ugye kicsi családi kft volt), nyomtató, számítógép, scanner, stb.

Ezek már nincsenek meg.

Iroda sincs, a telephely a lakás, amit szintén én örököltem. Csak az adósság van, nekem pedig jelenleg munkám sincs, ezért szeretném elkerülni olyan adósságok kifizetését, amiket nem én csináltam. :(

2015. jan. 26. 14:59
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
Nézd meg a mérleget mi van eszköz oldalon e-beszamolo.hu-n ha nem is listában megnevezés szerint de legalább körülbelülre lehet látni, hogy mit kellene keresni mi adja ki a 3mFt+ értéket.
2015. jan. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!