Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Felszámolásnál ki kell fizetni...

Felszámolásnál ki kell fizetni a céges adósságot?

Figyelt kérdés

A kérdésem persze nem ennyire egyszerű: az a gondom, hogy édesapám után megörököltem egy céget (ő volt az ügyvezető, plusz egy 5%-os társ), aminek nem bírom kifizetni az adósságait és azt javasolta a könyvelő, kérjek felszámolást.

Én nem értek sem a cég profiljához, sem a jogi dolgokhoz, szükségem van egy kis segítségre :( Ha kérem a felszámolást, nem kell kifizetnem az adósságokat? (a cégnek a "vagyona" minimális)



2015. jan. 26. 12:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Nem bántásként írom, de pont így vesztettem el egy csomó pénzt. A hölgy meghalt az örökösök persze hogy nem akartak fizetni, semmit nem tudnak. Akik az elhunyt cégének tartoztak, azok is azt állítják megállapodtak, hogy nem kell kifizetniük... A cég pénze, ha volt is valami, az hirtelen eltűnik, meg a felszámoló is sokba kerül, de a hölgy magánvagyonára az örökösök rátették a kezüket. A becsületesen elvégzett munkájáért meg az ember egy fillért sem kap... Ezért kell nagyon meggondolni, hogy kis egyszemélyes cégnek milyen feltételekkel vállal az ember bármit is.
2015. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!