Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudok Zöldségest nyitni?

Toommmiiii kérdése:

Hogyan tudok Zöldségest nyitni?

Figyelt kérdés
Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy szeretnék nyitni egy útszéli zöldségest a hely már megvan, kibéreltem (magánterület), a felépítményem 20nm alatti önkormányzatnál engedélyezve van, az első kérdésem az lenne hogy milyen engedényekre van még szükségem a kereskedelmi tevékenység bejelentésén kívül, és a második hogy online pénztárgép nélkül mennyire bonyolódik az "életem" vagy a nélkül pontosan mi hogyan működik (egyéni vállalkozóként vállakozom) Egyébb tanácsok is érdekelnek! Köszönöm!

2015. jan. 26. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

A kézi nyugtaadási kötelezettségedet a Nav-nál tudod igényelni, ha a forgalmad indokolja.


Zöldséges feltételeit itt találod:

[link]


Emellett ugye az önkormányzati bejelentés 3000 Ft.


Igazából ilyet őstermelőivel érdemes csinálni, nem egyénivel szerintem. Egyszerűbb, olcsóbb, hitelesebb.

2015. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget bár az östermelői lehetőség érdekel nem tudom hogy ez hogy működik miként tudok azzá válni és milyen előnyei vannak
2015. jan. 26. 17:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Falugazdásznál kell igényelni. Ha főállásban akarod csinálni, célszerűbb előző év decemberében kiváltani, mert az előző év bevétele határozza meg a követő év járulékait.


Kell helyrajzi szám(ok), ahol termelsz, vagy épp közös termelést folytatsz más gazdálkodóval és a termékkör. Abból előállított élelmiszereket is értékesíthetsz 40 km-es körzeten belül és Budapesten.


Ez esetben nem kell HACCp, mint egy vállalkozásnak, és pénztárgép sem. Éves 600.000 Ft-ig adómentesen értékesíthetsz, valamint a teljes összegű járulékfizetése is kedvezőbb, mint egy egyéni vállalkozónak, ha kezdő őstermelő vagy főállásban az első évben pl.

2015. jan. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Rokonom csinálta havi 700 ezret hozott neki a alkalmazottainak havi 140 fizetett csak nagy szerencsejátékos a fószer aztán elúszott neki a jó biznisz :D
2015. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!