Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Megeri bufekocsit uzemeltetni?...

Megeri bufekocsit uzemeltetni? Szemelyes tapasztalatok?!

Figyelt kérdés
Erdekelne hogyvvaoaki foglaljozik e itt bufekocsihop valo arusitassal? Pl hotdog gyrosbhakbi uditok stb. Erdekelne a havi bevetel es h milyen gyakran tud arut forgalmazni a bufekocsibol. Es az arukat honnan rendeli vagy szerzi be? Szerintetek megeri belekezdeni ebbe? 1'5-2 millio forint eleg indulasnak ugy hogy egy 1. 000. 000-1.500. 000 es lakokocsi is benne van?

2015. jan. 28. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem elég. Hacsak nem engedélyekkel veszed a kocsit, ami teljesen felszerelt, minden szabálynak megfelel.

És ha nem értesz hozzá, akkor végképp ne vágj bele!

2015. jan. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Új kocsit két millió alatt teljes felszereléssel, engedélyekkel NAV pénztárgéppel, és még áruval feltölteni, nehezen fog menni.


Ugyanaz a termékköröd, mint a sok kis millió másiknak,azzal a kivétellel, hogy még a beszerzési lehetőségeket sem ismered.


Kérdés miben lennél te ettől jobb?


Ha ír egy olyan ember ide, aki egy kis településen, falun a piactéren árul és egy olyan, aki országos fesztiválokat jár, mennyire lenne mérhető a bevétel és eredményesség számodra?


Én ettől kevesebből hoztam ki egy ilyen jellegű vállalkozást,amibe azért bele tartozott fél éves bérköltség is, mert hát azt is fizetni kell valamiből, ha van bevételed, ha nincs, ha jönnek a számok az üzleti tervben, ha nem.


De ha nem értesz a működtetéshez és a szervezéséhez ennek a profilnak inkább ne vágj bele, mert csak bukta lesz a vége.

2015. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ismerősöméknek ilyen stand szerűségük van nem büfék kocsijuk ahol hamburgert hotdogot jégkását meg minifánkot árulnak.Hétvégén meg ünnepnapokon rendezvénykre járnak.

100-200-300 ezreket szednek össze két-három nap alatt.

De ebből még lejön az üzemanyag költésg meg a hely bérlési díjja.

Ezért figyelembe veszik azt is hogy milyen messze kell menni meg hogy mennyi a bérlési díj!

2015. febr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"De ebből még lejön az üzemanyag költésg meg a hely bérlési díjja."


Meg az alapanyagköltség, meg a járulékok, adók... stb.

2015. febr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

# 4

Alpanyag költség az alap...

2015. febr. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszát. de e mondja nekem senki hogy mindenki ugy indul el ilyen téren h rögtön tud mindent, gondolom ti is elöször utánajártatok mindennek és aztán vágtatok bele. egyszoval az elején ti se tudtatok mindent az elején. meg a másik most komolyan az van hogy veszek 1000000 Ft ért büfékocsit és még plusz a bevizsgáltatása a regisztrálás meg stb. ahogy én kérdeösködtem mindenki megtudta oldani max 500.000 ft bol. ja meg plusz az eladásra kivánt termékek beszerzése és az a hely bérlése.
2015. febr. 2. 15:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Feltehetőleg szakmabeliek vágnak bele, vagy akik már dolgoztak vendéglátásban...
2015. febr. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
még annyit elfelejtettem hogy 1200000 ért mér tényleg hogy vannak jó büfékocsik, amik fel vanak szerelve normálisan és minden megvan benne na és higénikusak is vagyis tisztának látszik. egyszoval marad még a regisztáciok, bejelentések meg stb. és igy ha a bufékocsit meg a regisztrácios dolgokat összeadom ez 1,7 millo 300 ezerbol meg nem pár kola meg hambi jon ki. na de ha én tévedek akkor elnézést. még anyit szeretnék megkérdezni hogy egy viszonylag helyen mennyi a hely egyszeri bérlése? mint pl kocsonyafesztivál vagy a hétvégi kultéri szinpadias buliknköszönöm mégegyszer a válaszokat igaz egy kicsit támadó hatásuak voltak, de azért tényleg köszönöm.
2015. febr. 2. 15:27
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendezvényekre egyfelől kérnek képet a kocsiról, korábbi rendezvény referenciát, árukínálatot, hogy illeszkedik-e hamburgeresed a kocsonyafesztiválhoz...


Ha egy lepukkant pár száz ezres Bastei-jal állítanál oda, nem biztos, hogy beengednek, kis településre szintúgy, mivel megvannak hogy hol, kinek esetleg milyen szerződése van a szervezőkkel, önkormányzattal stb. Ezért is mondtam, hogy nem mindegy, hogy milyen rendezvényben vagy helyen gondolkodsz. Piacon ha "befogadnak" van hely olcsón, városban kicsit drágább, de kevésbé zárt kör, rendezvény meg inkább speciális.


Adventi vásár különösen, ahol nem egy két napról van szó, hanem egy hónapról 600-650 ezres helypénzek mellett. Egy városi rendezvényre napi 10 ezertől lehet számolni, de megint csak rendezvény függő a dolog a helypénzt. Van olyan rendezvény a városon belül, ahol pl. csak 2000 Ft/méter.


Ezért célszerű már most egy éves rendezvénynaptárt összeraknod, hogy mikor hol akarsz lenni és már érdeklődni az árakról, lehetőségekről pl.


Országosba szerintem egyenlőre ilyen készültségi szinten ne gondolkodj, a regionális lehetőségeket mérd fel, osszál-szorozzál, aztán ha megéri, akkor lelked rajta.


Igen tanulni kellett szakmunkásban a szakmát is hozzá, hogy tudja az ember mivel is foglalkozik, majd csak azután jött a több éves gyakorlat, és majd csak utána a vállalkozás, ahogy írtam is.


Jól kalkulálsz már közelít egy normálisan felszerelt kocsi árához amit írsz, de következő hónapban be kellene fizetni a járulékaidat is, meg a rezsit valamiből és megint kellene nem túl olcsón konyhakész árut is beszerezni, mondjuk a Metroból, vagy a Trimextől, hogy csak a két legáltalánosabbat mondjam.

2015. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod és ez viszont hasznos volt számomra. a hambis bufékocsit meg a kocsonyafesztivált azt csak példának irtam én a rendezvény nagyságára értettem. mégegyszer nagyon szépen köszönöm a tanácsokat :)
2015. febr. 2. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!