Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy ismerős szeretné ha...

Egy ismerős szeretné ha nevemet és adataimat adnám egy cég alapításához. Mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Úgy értem milyen buktatói vannak ennek? Lehet ebből bármiféle bajom?
2015. febr. 4. 12:09
1 2
 1/11 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%
Minden törvénytelenségért, amit a cég elkövet téged fognak keresni.
2015. febr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Arra figyelj, hogy semmit nem szabad megadni másoknak.
2015. febr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Jó-jó! Nem az ilyen általános dolgokra gondoltam. Ennyi sütnivalóm azért van. Épp azért kérdeztem, hogy ne engem vegyenek elő. Hogy van-e valahol valami titkos kiskapu, hogy ezt kivédjem? És nem idegen, annak persze, hogy nem adnám ki semmim. Rokonféle, és ő is segített már rajtam. Ez ilyen kölcsönkenyér féleség lenne.
2015. febr. 4. 12:28
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ne legyél hülye. Semmi normális indoka nem lehet erre.
2015. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Ugye tudod, hogy az elmúlt években változtak az ügyvezetők felelősségre vonásával kapcsolatos jogszabályok?

(szerencsére szigorodtak).


Kétszer is gondold át.

Nekem nincs az a pénz, amiért ezt elvállalnám valakinek úgy, hogy gőzöm sincs a gazdasági ügyekről vagy a cég tevékenységéről, nem látok pénzforgalmat és iratokat.


Üdv: egy pénzügyes

2015. febr. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
62%
Stróman leszel. Milyen buktatói vannak? Az egész magánvagyonoddal felesz, ha valami jó dolgot csinál a cég.
2015. febr. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
46%
Alapító tag lennél? ajjaj.. csak óvatosan vagy inkább sehogy!
2015. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Arra figyelj, hogy ilyenbe ne menj bele...
2015. febr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

"Jó-jó! Nem az ilyen általános dolgokra gondoltam. Ennyi sütnivalóm azért van."--- :) Ezek szerint nem!


"Lehet ebből bármiféle bajom?"---Teljes vagyonod elúszhat, börtönbe kerülhetsz, a maffia megetethet a halakkal... Amennyiben fakír vagy hajra, mindent bele!

2015. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 lcps ***** válasza:
62%

Nézzük a megnevezéseket: A megbízód szemében stróman.

Mások szemében balek.

A tárgyaláson pedig, elsőrendű vádlott!

De mind ez kivédhető, ne csak aláirj, hanem gyakorold, és ellenőrizd a tevékenységet a számlázast és a szállitásokat.

2015. febr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!