Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen fajta terméket éri meg...

Milyen fajta terméket éri meg leginkább webáruházban árusítani szerintetek?

Figyelt kérdés
Főleg ilyenekre gondolok, mint könyv, játék, bizsu, tehát ami nem túl nagy értékű önmagában, mint pl. a műszaki cikkek, hanem csak pár ezer forint darabja. Mik azok a termékek, amiket a leginkább keresnek online?

2015. febr. 20. 14:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Az egy dolog, hogy valami keresett, de azzal nem számolsz, hogy a piac már le van osztva. Például a könyvbiznisz jól pörög, de te a nulláról már nem tudsz betörni a piacra, mert a szereplők annyira összezárnak.
2015. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ahogy az első írja. Gyakorlatilag ma már lehetetlen betörni az online üzletek közé.
2015. febr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2 módon lehet betörni:



1: vagy SOKKAL jobban csinálod, mint a most jelen lévők (kérdésedből ítélve nem tartasz ott),


2: találsz egy réspiacot, amiben (relatív) könnyen a legjobb lehetsz (ez meg azért nehéz, mert a réspiacnak elég nagynak kell lennie, hogy azért a megélhetésedet biztosítsa).

2015. febr. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Első kettő, szerintem félreértettétek. Nem akarok én mit tudom én mekkora piaci részesedést, csak megélhetéshez/jövedelemkiegészítéshez kellene. :) Azért köszönöm a válaszokat.
2015. febr. 20. 17:48
 5/11 anonim ***** válasza:

Online kereskedelem, csak részgazdálkodásra és melléktevékenységnek éri meg évek óta. Közel 10 évet maradtál le. Nem rosszindulat, csak ez a valóság. Főállásban már nem tudsz működni, a kamikaze árversenyek és a nagyok tőkeereje, offshore ügyletei miatt.


Vagy elkezdesz innovatív módon leképezni offline dolgokat, online-ra. Az még egy ideig járható út amíg a nagyobb, lomhák nem veszik észre.

2015. febr. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
részgazdálkodás = résgazdálkodás
2015. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát, úgy látom, elég rossz a helyzet. Offshore ügyletek?? Elég rosszul hangzik.
2015. febr. 20. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:
Én elektronikai (számtech céggel) téren kezdtem 2006-ban, 2007-től főállásom lett belőle + üzlethelyiség vidéki megyeszékhely belvárosában, 2008-tól vissza került online és mellékállásba a válság okozta árfolyam ingadozás és a fizetőképes kereslet visszaesése miatt. Kezdetben hazai beszerzés, majd egyre erősebb tengerentúli import (mai ebayezésnek mondhatnánk, de közvetlen gyártóktól, master distributoroktól) deviza árfolyamok miatt azután inkább Eu import és 0% áfa. Offshore-ba már nem mentem bele,de sokan azt lépték meg, hogy tartani tudják magukat (szlovák s.r.o. és angol ltd-k szállítanak még ma is sok helyütt itthonra, határmellől) + a hazai nagykerek létrehozták a webáruházi kiskereskedelmüket is, hogy ellensúlyozzák a visszaesést. Dropshipment,háromszög ügyletek és outlet, így lehet kezdeni valamit talán. Emellett "C" típusú adóvizsgálat, razziák sora, sokakat fel is számoltak emiatt. A cég még ma is működik, de 1 Ft-ért adtam át törzsvásárlónak, aki másodállásban fele akkora forgalommal viszi 4. éve.
2015. febr. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszod! Tényleg úgy néz ki, hogy nem éri meg. Én ugyan nem külföldről hoznám be a terméket, tehát az árfolyam nem zavar be, de az, hogy a nagyker egyben kisker is, megnehezíti a szimpla webáruházak helyzetét.

És ezek a razziák, meg C típusú vizsgálatok, ezek az ilyen egyszerű kis webáruházaknál is mindennaposak? Nem mintha nem lennék becsületes, de azért ez olyan, hogy ha akarnak találni valamit, akkor találnak is.

2015. febr. 20. 22:21
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen általános érvényű, én csak a saját tapasztalatom írtam le az elektronikai területről, meg amit azóta látok.


A NAV leggyakrabban mondjuk akkor hív be "beszélgetni", ha pl Áfát igényelnél vissza vagy tartósan is veszteséges vagy.


Hazai beszerzésre alapozni nem tudom mennyire érheti meg más területen? De tekintve hogy 27% Áfa (könyv esetében ez ugyan nem is érvényes), talán a legmagasabb az Unióban, nem vetít előre túl jó eladási árakat, az importtal szemben egy jellemzően árérzékeny piacon. De ha van akkora az árrés rajta, hogy "beáldozható" ez, attól még működhet, de főállásban én nem javaslom az indulást jelenleg vállalkozásoknak.

2015. febr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!