Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Érdemes olyan vállalkozásba...

Érdemes olyan vállalkozásba belevágni, amihez nem értek?

Figyelt kérdés

Általánosságban: szerintetek érdemes, vagy lehetséges olyan vállalkozást vezetni, amihez nem értek?

Lenne ugyanis egy ötletem, IT témában, igény is lenne rá, a célcsoport is meglenne, viszont nem vagyok informatikus. Az irányítást, a marketing részt tudnám kezdetben csinálni, aztán persze biztos beletanulnék.

A kérdés: szerintetek megy ez úgy, hogy felveszek informatikus(okat), de én magam nem értek a dologhoz, csak alap szinten??



2015. jún. 5. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Simán :) Én informatikus vagyok, ha gondolod írd le.
2015. jún. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Ertem en, hogy azt kepzeled magadrol, hogy vezetonek szulettel... De ember, egy uzleti targyalasra hogy ulsz be? Ha fogalmad nincs az adott temarol, hogyan tudod 'marketingelni'? Az ugyfelek se tokhulyek am, pillanatok alatt megerzik, ha f*ngod nincs rola, es otthagynak seperc alatt.
2015. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem kepzelem azt magamrol, hogy vezetonek szulettem. Van egy vallalkozas otletem, amihez megvan a penzem, kapacitasom, csak a tudasom nem. Ezert feltettem egy szerintem normalis hangvetelu kerdest. Lehet ra nemet valaszolni, de maradjunk mar kulturaltak ha nem esik nehezedre.

Elso, kosz, de nem gyakorikerdeseken fogok embert keresni, remelem megerted, de barki ideirhat hogy o informatikus :) azert koszi

2015. jún. 5. 14:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván azért írtam ide, mert nem vagyok az, és elakarom lopni a pénzed :D
2015. jún. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha programozás, ahhoz nem értek, rendszergazda-üzemeltető vagyok.
2015. jún. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mondok egy szituációt. Felveszel egy informatikust havi 300 ezerért. Azt mondod neki első munkanapon hogy: csinálj nekem egy GyakoriKérdések.hu weboldalt, mennyi idő lesz?


Ha azt mondja, hogy 6 hónap, akkor honnan tudod hogy az reális? Ha azt mondja, hogy kell egy hatalmas nagy monitor, kell egy iPad és egy nagyon gyors internet, akkor honnan tudod hogy erre tényleg szükség van, vagy csak kihasználja hogy nem értesz hozzá?

2015. jún. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azért ilyen szinten értek hozzá :) plusz egyszerűbb weboldalakat is csináltam/csináltunk már cms-ben (több vállalkozásunk is van, ezek weboldalait a kezdetben pénz hiányában magunk csináltuk) , tehát ha mondjuk a példáddal élve azt mondaná valami oldalra, hogy fél év megcsinálni, ennyire azért nem vagyok laikus.

Az ötletem témája IT biztonságra lenne kihegyezve, s ehhez csak nagyon alap szinten értek, alap dolgokat ismerek a témában, csak annyira, amennyi kellett ahhoz, hogy egy közepes szintű wp vagy drupal oldalt összerakjak. Az ötletemhez viszont nagyon kéne tudni ezt a témát.

2015. jún. 5. 14:30
 8/11 anonim ***** válasza:
nem nagyon értem a szituációt. Hogy lehet olyan valamiben ötleted amihez nem értesz. Ha nem értesz hozzá honnan tudod hogy megvalósítható, hogy igény lenne rá, hogy van értelme stb?
2015. jún. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem kell érteni a szituációt, az már legyen az én bajom, ha nem végeztem megfelelő piackutatást, úgyis megszívom :)

A kérdésem továbbra is: bele lehet-e szerintetek úgy vágni valamibe, hogy én is a folyamattal együtt fejlődök, vagy csak olyanba érdemes, amihez már kulcsra készen értek?

2015. jún. 5. 14:38
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan nyitnak éttermet, akik nem értenek hozzá, gondolják elég egy jó szakács, meg néhány képzett ember, aztán csodálkoznak, hogy becsődöl... Nagyon ritka, aki fenn tud maradni.


Szerintem ne vágj bele most. Tanulj még, amihez most nem értesz, és ha azt a részt is tudod, akkor indítsd el a vállalkozást.

2015. jún. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!