Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 17 éves vagyok, kaptam egy...

17 éves vagyok, kaptam egy panziót a szüleimtől. Mit csináljak? Mennyit tudok ezzel keresni? ötletek?

Figyelt kérdés
A szüleim pár éve vettek egy tipikus falusi parasztházat, azóta felujították kibővítették a 3x-osára rendberakták az udvart egyszóval egy kész panziót építettek nekem, mert ők nem akarnak ezzel foglalkozni azt akarják vállalkozó legyek. A ház közvetlenül vízparton van. Amint betöltöm a 18. életévemet (januárban) ki fogom váltani a vállalkozói igazolványt, és a szüleim azt akarják hogy enyém legyen vállalkozás és ezzel foglalkozzak (falusi turizmus, vendéglátás és hasonlók). De fogalmam nincs hogy induljak neki miket csináljak. Mennyit fogok tudni ezzel keresni? Milyen tennivalóim lesznek? Van valami ötletetek?

2015. jún. 16. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%
Talán el kellene végezni egy ilyen képzést pl. falusi turizmus és vendéglátás szak van az egyetemen, ahova járok két éves felsőoktatási szakképzésben. Neked testhezálló lenne, mert vendéglőd van, de tudásod hozzá lófasz se. :D
2015. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát, gyorsan kezdd el képezni magad a témában, mert egy vállalkozóival még SEMMIRE nem fogsz menni. :D Előbb érts valamit a turizmushoz, és utána foglalkozhatsz azzal, hogy mennyit fogsz keresni.
2015. jún. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
persze én tudom hogy a vállalkozóival magában nem sokra megyek majd, de kb. mekkora havi jövedelemre számíthatok?
2015. jún. 16. 20:36
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Egy vállalkozónak nem az kell, hogy legyen az első kérdése, hogy mennyi lesz a bevétel, hanem, hogy mennyi lesz a kiadás? És ha ezt tudja, akkor lehet azon gondolkodni, mivel tud bevételt szerezni, növelni.
2015. jún. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Josefinho ***** válasza:

Ha a szüleid ennyire azt akarják, hogy vállalkozó legyél, akkor gondolom ők is ebben a témában mozognak. Tudnak neked tanácsot adni, miért nem kérsz tőlük?


Vagy csak úgy van ott van, és neked adják, hogy csinálj amit akarsz?


Ez is egy megoldás, mert ha megtehetitek, akkor legalább látják, hogy mennyire vagy talpra esett.


Először is kezd el felmérni a terepet, környéken milyen lehetőségek vannak, akár kérj tanácsokat másoktól.


Egyedül ne vágj bele. Azt se fogod tudni hova szaladj, mert csak szaladni fogsz a pénz után.


Ha vállalkozó akarsz lenni, nem arról kell beszélni, hogy huhh ezzel én most mennyit fogok kaszálni, mert akkor biztos hogy sokat fogsz bukni.


Érdemes inkább megkerülni a dolgokat.

Van mondjuk egy rossz dolog, nem jön a vevő, akkor mit találsz ki, hogy jöjjön, az neked mennyibe fog kerülni, akkor milyen akciót kell tervezni, hogy ki tudj mindent fizetni, jó könyvelőt hol találok, stb stb stb. :)


És az, hogy vízparton van az épület még nem jelenti a nagyon jó üzletet.

Hol van az a vízpart? Ez a nem mindegy :)


Érdemes lenne elkezdeni azon gondolkodnod, hogy mely réteget akarod megszólítani.


Plusz még rengeteg dolog van ami menet közben eszembe jutna, de hirtelen ennyi is elég :D


A lényeg. Fejleszd magad, járj nyitott szemmel és füllel. Építs kapcsolatokat. Érdeklődj! (az emberek nagy hibája, hogy nem kérdeznek) itt nem az itt feltet kérdésekre gondolok. Szakemberektől, sikeres emberektől , stb. :) Kezd el átgondolni, hogy milyen hibákba, rossz dolgokba fogsz ütközni, és azokat próbáld meg jegyzetszerűen leírni hogy fogod átvészelni, és ha odajutsz nem lesz gond, mert tudod mit kell csinálni :)


Ja és a legfontosabb. CSINÁLD.

2015. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, még mindig:-)


Ennyi infóból nemhogy a bevételt, de még a kiadást sem lehet megmondani: "3x-orosára bővítették"... és ez mit jelent? Hány szobás, milyen szolgáltatást nyújtana(reggeli, ebéd vacsora) vagy csak szállás, rövid vagy hosszútávú kiadás: 1-2 napos vendégek fogadása is vagy csak hetes turnus, netán egész nyárra kiadni vkinek, stb. Hogyan lenne megoldva az étkeztetés, takarítás, ágyneműk cseréje, stb.

2015. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Add el.
2015. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vegyél fel egy menedzsert, aki ezzel foglalkozik.
2015. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jún. 16. 22:54
 10/11 anonim válasza:
Amíg nincs egy kis rálátásod a dolgokra, ne vegyél fel menedzsert.
2015. jún. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!