Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Elkerülhető az OKJ-s képzés...

Elkerülhető az OKJ-s képzés egyéni vállalkozás alapításakor?

Figyelt kérdés

Egy évtizede dolgozom grafikusként, nyomtatott és webes grafikai anyagokat készítek alkalmazottként és másodállásban cégeknek vállalnám ugyanezt (évek óta csinálom is, keresnek, visszajárnak, elégedettek, megy az üzlet, de hivatalossá tenném, mert egyre többen számlát kérnének).


Noha régen elvégeztem egy komoly akkreditált (nem OKJ-s) tanfolyamot igen-sok-százezerért, most úgy tűnik, mégis szükségem van egy vacak OKJ-s tanfolyamra, hogy vállalkozhassak és ugyanazt csinálhassam, mint eddig. Óriási lehetőség áll előttem néhány nagy céggel szerződni (akikkel nagyon régóta dolgozom már együtt), de nincs időm egy évig padban ülni, hogy megmutassák, hogy kell használni a Photoshopot. Tudom, hogy kell. Ebből élek. Van valami kiskapu erre az eszeveszett baromságra? Köszönöm előre is!



2015. jún. 28. 23:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"most úgy tűnik, mégis szükségem van egy vacak OKJ-s tanfolyamra, hogy vállalkozhassak és ugyanazt csinálhassam, mint eddig."


Miért is?

2015. jún. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Tudomásom szerint a kreatív grafikai anyagok készítéshez szakirányú végzettség kell, de egy lassan 10 éve XY Kft-nél elvégzett tanfolyamot nem fogadnak el szakirányú végzettségként (ha tévednék, azt nem bánnám). A tanfolyamot egyébként a mai MeshArray elődje tartotta. Az alkalmazottak alapján talán csak a cég neve változott.
2015. jún. 28. 23:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Külső tagként vegyél be a vállalkozásba valakit, akinek van Okj-s vizsgája és te, mint alkalmazott dolgoznál...papíron.

Aztán gyorsan leteszed a vizsgát és szépen átalakítod a vállalkozást egy személyesre vagyis magadra.

2015. jún. 29. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
nem kell alkalmazottat felvenni, elég, ha alkalmiban fglalkoztatod pár napot papíron.
2015. jún. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Állandó megbízási szerződéseket kötnének velem a cégek, alkalmi munkavállalókra építeni ilyen jellegű szerződést elég átlátszó lenne, főleg, hogy főállásban pontosan ezt csinálom.


Nincs olyan TEÁOR szám, amivelkészíthetek kreatív grafikákat végzettség nélkül?

2015. jún. 29. 09:27
 6/11 anonim ***** válasza:
2015. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6-nak: Köszönöm, ezeket már átnéztem, de ezek sajnos nagyon távol állnak a "Photoshoppal kreatív újsághírdetést/webbannert tervezek" tervékenységtől.Vagy rá húzható?
2015. jún. 29. 16:31
 8/11 anonim ***** válasza:
"Egyéb számítástechnikai tevékenység , Weblap tervezése (webdizájn)" Ebbe a kettőbe szerintem simán belefér.
2015. jún. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, hamarosan hivataltól is kapok választ a kérdésre, amit majd megosztok itt, hátha valakinek lenne hasonló problémája a jövőben.
2015. júl. 5. 14:24
 10/11 A kérdező kommentje:

Álljon itt a válasz, hátha másnál is felmerül ez a kérdés. Az okmányirodában a kérdésemre elmendták, hogy az itt is leírtak lefedik a tevékenységet, végezhetem a munkát, főleg a diveattervezős rész (no comment).


Kérdésemre, miszerint ha elektronikusan jelentem be a vállalkozásomat, hogyan ellenőrzik, hogy rendelkezem-e a szükséges végzettséggel azt a választ kaptam, hogy ezt egy hatóság sem ellenőrzi, de ha szakirányú végzettséghez kötött tevékenységet folytatok jogosulatlanul és ebből személyi sérülés, vagy anyagi kár keletkezik, akkor azért biztosan én is felelős leszek. Végül abban maradtunk, hogy majd óvatosan retusálok. :)

2015. szept. 3. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!