Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként,8 órás...

Egyéni vállalkozóként,8 órás munka mellett, KATA adózással a 25ezren és a havi könyvelési díjon (5-10e) kívül milyen egyéb költségeim lennének egy webshop esetében, ha én csinálom magamnak a webshopot?

Figyelt kérdés

2015. júl. 9. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Te adod el a termékeket, vagy csak a webshopot üzemelteted?
2015. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A webshop díja, ipa. De ezt a könyvelőd segít meghatározni, a bevétel arányában.
2015. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
+ feltehetően a havi, vagy negyedéves Áfa-t is fizetned kell az eladott termékek után, különösen ha importból dolgozol, vagy dropshipmentben.
2015. júl. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Carragher_x ***** válasza:

Iparűzési adó, kamarai tagdíj.

Egyébként a könyvelésért fizetni kata vállalkozóként eléggé pénzkidobásnak tűnik. Azt a 3 dolgot amit vezetni kell nagyjából havi 20 perces melóval, simán meg lehet tanulni, tök felesleges ezért többezret kifizetni.

Másrészt itt mit is akarsz csinálni a webshoppal? Te fogsz kereskedni vagy vmi jutalékod van vagy egyáltalán miről van szó? Csakmert a kata élből alkalmatlan olyan tevékenységekre, ahol jelentős költséghányad van, mivel nem tudod elszámolni.

2015. júl. 10. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat.


Programozóként megcsinálnám magamnak a webshopot, illetve én lennék az üzemeltető is. A webshop és a tárhely nekem ingyen van.


Nézegettem hogy lehetek alanyi mentes éves nettó 6 millió bevételig, ez esetben is kell a KATA ugye? Illetve ilyenkor nem kell adód kérnem a vásárlóktól, tehát nem kell mivel elszámolnom nem?


Ha kell könyvelni, azt azért szeretném könyvelőre bízni, mert ha én elrontok valamit csúnyán megbüntethetnek, a könyvelő meg biztosíthat afelől, hogy ha Ő hibázik, Ő fizet.

2015. júl. 12. 11:27
 6/13 Carragher_x ***** válasza:

KATA vállalkozást nem igazán kell klasszikusan "könyvelni", egy költség-bevételit kell vezetned meg két hótegyszerű nyomtatvánnyal kell találkoznod, aztán kb ennyi.

De még mindig nem igazán értem egyébként, hogy te itt most mit akarsz csinálni? Vmit továbbértékesíteni? Kereskedelmi tevékenységre nem túl jó a kata, mivel mint korábban írtam, nem tudod elszámolni a költségeidet (költség az adott termék beszerzése is).

6 millióig alanyi adómentes lehetsz, ezt jól tudod.

2015. júl. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Áfát nem kell fizetni, ha nem akar áfás lenni 6 millióig áfamentes. Mindegy, hogy import.

Nem kell költségelnie.

2015. júl. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Carragher_x ***** válasza:
Azt saját magának célszerű, valóban nem "kell", bocs a félreérthetőségért.
2015. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Carragher_x:


Csinálnék egy webshopot, ahol én árulnék ajándéktárgyakat, vagy akármit, tehát kereskedelmi tevékenységet folytatnék. A rendeléseket Postán vagy futárral adnám fel, míg a nagykerből venném az árút 27%-os áfával, de a vásárlóknak már nem kell adnom 27%-al és ott vissza is kapnám a plusz áfát végülis. Legalábbis alanyi adómentesen elvileg ezt lehet. Tehát ez a terv, ehhez kérdezem hogy mennyi költségem lenne KATA és könyvelés mellett.

2015. júl. 13. 11:12
 10/13 Carragher_x ***** válasza:
Mekkora haszonkulcsra gondoltál? Szóval szted mennyit kell beszerzésre költened ahhoz, hogy havi 500ezer bevételed lehessen?
2015. júl. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!