Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozóként,8 órás...

Egyéni vállalkozóként,8 órás munka mellett, KATA adózással a 25ezren és a havi könyvelési díjon (5-10e) kívül milyen egyéb költségeim lennének egy webshop esetében, ha én csinálom magamnak a webshopot?

Figyelt kérdés

2015. júl. 9. 11:43
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nem értem a kérdésed. Kötelező nekem havi 500e bevétel?
2015. júl. 19. 23:27
 12/13 Carragher_x ***** válasza:

Nem kötelező, az a plafon. Viszont te kereskedni akarsz, szóval az amit te el akarsz adni, az neked vmennyibe kerülni fog s ezt a költséget te nem számolhatod el. Ezért kérdeztem, hogy egyáltalán mekkora haszonkulcsra gondoltál, mert kereskedelmi tevékenységre nem szokott túl jó lenni a KATA, illetve az áfá-s leírásodból nekem úgy tűnik,hogy nem igazán érted az áfát se (bár ez lehet, csak a megfogalmazás miatt tűnik furának)

Egy egyszerűsített példa:

X dologgal akarsz kereskedni. Ennek darabját mondjuk bruttó 100.000 Ft-ért (78.740+áfa) tudod beszerezni. 20%-os haszonkulccsal akarsz dolgozni, szóval te ezt 120.000 Ft-ért szeretnéd továbbértékesíteni. Eladsz 4 db-ot egy hónapban, 480.000 Ft lesz így a bevételed, 400.000 Ft-ot költöttél beszerzésre, 25.000 Ft az átalányadód, 10.000 Ft a könyvelés, ipa+kamarai tagság durván 2000 Ft. Szóval ezek után maradt 43.000 Ft hasznod.

2015. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Aha, mostmár értem mit akarsz mondani. Eddig én úgy tudtam, hogy a nettó hatmillióba csak a számomra ténylegesen bevételnek mondható összeg számít bele, de ez a példád egyértelműsítette, hogy nem.


Köszönöm a válaszaidat hasznosak voltak!

2015. júl. 23. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!