Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Kft alapitas, cég vétel 3...

Kft alapitas, cég vétel 3 millióbol. Lehetséges?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Egy nagyon fkntos kérdéssel/kérdésekkel fordulok most hozzátok kedves olvasók!

Kaptam egy nagyon kedvező ajánlatot egyik barátomtól, eladná nekem a céget. Sajnos nemtudom, hogy mit kezdjek.

3 millióm van, 2 millióba kerülne a cég átvétel, plusz a boltban található árúkat is kifizetem.

2,7 lenne kb így a kiadás.

Ez az illető azt tanácsolta, hogy fizessem be a 3 milliót a kft megalapítására, aztán kiveszem az összes pénzt és meg is tudom venni tőle.

Ennek mi az igazság alapja?

Tényleg ki lehet venni pár nap után?

Ha igen, akkor egyben célszerű befizetni, vagy az összeg egy részét fizessem be csak?

Tanácsokat kérnék tőletek.

Milyen ügyintézni valóm lesz még ezen kívül?

Boltvezetői papírral rendelkezem.

Várom a válaszaitokat! :)

Remélem megoldódik a gondom, nagyot segitenétek.


2015. aug. 20. 00:33
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Nem teljesen értem a dolgot, ugyanis keveredik két dolog az írásodban. Most akkor egy meglévő cég megvételéről van szó, vagy új céget alapítanál és a boltot vennéd át az árukészlettel?
2015. aug. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%
Miért akarsz adni két milliót egy cégért? Van valami különösebb oka, hogy magáért a cégért adsz két milliót? Alapíthatsz is egy másikat, és szimplán a törzstőkéből megveszed az árukészletet valamennyiért. Magáért a cégért csak akkor fizetnék, ha valami különösen nagy ismertség van maga a cég neve mögött, vagy ha hitelt akarnék rá felvenni mert szükségesek a nyereséges elmúlt üzleti évek. De csak azért fizetni egy meglevő cégért mert van, teljesen felesleges. Pláne ennyi pénzt.
2015. aug. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Most a céget vennéd meg, vagy 2,7M-ért a 0,7m-os árukészletet? Írásod alapján inkább a második.


Üzlethelyiséget mennyiből fogsz venni, vagy ez egy webshop lesz? Azt 2m alatt is bőven megcsinálják neked!


Veszteséges a cég, vagy a nyereség éppen csak kitermeli a költségeket? Mennyi elmaradással tartózással veszed át a céget?


Küld el PM-ben a haverod cégnevét, de akár itt is jöhet, ahogy neked kényelmesebb.

2015. aug. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A jelenlegi tulaj magat a ceget vette at 2 millioert uzlethelyseggel (berli).

Jelenleg csaladi okokbol akar megvalni tole, a kisfia most kezdi az iskolat es nem akarja az anyost terhelni mert van egy masik cege is ami jol megy, emiatt adja el.

Nos felmerult bennem a kerdes, hogy "lehet nem megy jol"?

Viszont ahogy beszelgettem vele elmondta hogy errol nincs szo es azert vannak vasarlok, figyelgettem a forgalmat.

A varosunk 20ezer fős, kb 2 gyumolcs bolt van ezen kivul. Emellett van piac es Tesco, Penny, Spar es Lidl.

Szeretnek velemenyeket kerni.

2millio lenne atvenni a ceget ahogy leirtam, 3 millio az uzemeltetesehez szukseges Kft alapitasa lenne.

Atvenni megeri?

A masik megoldas az u.n "piacozas" lenne szamomra.

Budapesten a Nagybani piacon es ismerosoktol nagy tetelben vennem a gyumolcsoket-zoldsegeket es Miskolcon-Debrecenben-Nyiregyen profittal adnam tovabb ugyanugy nagy tetelben, heti 2-3 alkalom lenne.

Melyiket tartjatok jobb otletnek??

A bolthoz aru beszerzes is ugyanigy nagy tetelben olcson lenne, ki mit mondd erre??

(Kulfoldrol jovok haza 8 ev utan megromlott hazassag miatt, emiatt kellene egy megoldas...remelem tudtok segiteni)

2015. aug. 24. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!