Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fundamentánál dolgozni? Lent

Fundamentánál dolgozni? Lent

Figyelt kérdés

Nővérem fél éve álláskereső, és most behívták interjúra a fundamentához. Ő nem emlékezett, hogy ide jelentkezett volna, de azt mondták, hogy bent volt az önéletrajza. ( mondjuk regisztrálva van sok portálon, gondolom, ott találtak rá). A lényeg, hogy a férfi, aki tartotta az interjút mindenféle kérdést tett fel neki, főleg a céljait, és csak akkor elégedett meg a válasszal, ha az pénzhez volt köthető. Valahogyan mindent átszámolt pénzre, és mondta neki, hogy mennyit is keresnek sokan, még az ő korosztályából is.( 28 éves a nővérem) Azt mondta, olyan fura volt az egész, vállalkozónak kellene lennie, az els időkben 100 ezret kapna ( ami gondolom el is menne, mert tanfolyamok is vannak). És majd később ő tanítana be embereke, értékesíteni. Nem tudom, hogy lehet mindez, szerintem átvágás, ha mást nem, a nővéremnek kellene mindenféle fundamentás cuccot eladni...

Valaki tapasztalat? Ráadásul elültette a bogarat a nővérem fülébe azzal, hogy ha megint csak valahol alkalmazott lesz akkor gondolja át, mikor lesz saját lakása önerőből, mikor lesz elég pénze utazni, stb....

Szeretném kérni olyanok véleményét, akik jártasak e témában. A neten is láttam persze véleményeket, de azok már több évesek, aktuális kellene.



2015. szept. 3. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha értékesítő munkáról van szó, természetes, hogy a Fundamenta termékeit kell majd eladnia, erről szól a munkakör.


Az állásinterjún azért voltak nagyon anyagiasak, mert a jó értékesítő jutalékhajhász, fontos, hogy anyagilag motivált legyen.


Úgyhogy átverésnek biztos, hogy nem átverés, de ez sem különb, mint bármely más értékesítői munka. Van egy alacsonyabb alapfizetés, és erre jön a teljesítményarányos jutalék.


Természetesen az állásinterjún mindenkinek a fülébe beleültetik a bogarat, hogy milyen sok pénzt lehet ezzel keresni idővel. Ők is értékesítők, tehát nagyon jól tudják, hogy kell egy pozíciót eladni.


És az is igaz, hogy vannak, akiknek való az ilyen munka és sikeresek benne, jól keresnek. A buktató csak az, hogy olyanok is elvállalják, akikben semmi értékesítői véna nincs.

2015. szept. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az interjúztató még a múlt havi fizetési számláját is a tesóm orra elé dugta :D majdnem egy milla volt. Persze nyilván ehhez idő kell, itt csak a hozzáállás ami fura volt...hogy beszélt arról is, milyen jó, ha az ember megengedhet magának bármit, anyagilag, ( közben meg dohányzik, a kukájából pizzásdobozok lógtak ki, az irodája meg mint a disznóól...) szóval érdekes volt a fazon, mint aki minennek tudja az árát, de semminek az értékét.. ( Oscar Wilde után szabadon)
2015. szept. 3. 15:15
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ami a leginkább idegesítő, az az, hogy olyan dolgokat kellene eladni embereknek, amire valójában semmi szükségük. Szóval ez az erőszakos nyomulás ( persze finomkodásnak álcázva), és a felesleges dolgok amúgy se gazdag emberekre való rásózása visszataszító.
2015. szept. 3. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, akinek erkölcsi aggályai vannak, annak nem való az értékesítés, vastag bőr kell hozzá, az biztos.
2015. szept. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Mint minden MLM rendszerű vagy MLM-hez hasonló rendszerű munkánál ( OVB, Fundamenta stb..~legális piramis kvázi) itt is tisztában kell lenni azzal, hogy:

- Létezik aktív és passzív jövedelem.

Aktív: te dolgozod ki a beled érte

Passzív: mások jutalékából részesülsz, azokéból akik alattad helyezkednek el.


Ezeknél a cégeknél/ társulásoknál stb. a passzív jövedelmet elérők száma csupán 3%. Tehát 100 Fundamentás közül 3 az aki jól keres szinte 0 munkával. A maradék 97 megy házalni, telefonálgat stb.


Az első időben csak elemzőként dolgozhatsz, amíg nincs meg a PSZÁF vizsgád..EZ INGYEN VAN! - SZERINTÜNK!..valójában le kell dolgoznod..tehát NINCS INGYEN...:) szóval az első 1-2 hónap az minuszos, mert a telefonköltség, benzinköltség, buszjegy stb. az a TE költséged lesz, egy forintot nem kapsz, SŐT örülsz, ha az oktatás árát sikerül összehoznod...

Ha sikerül a vizsga és valóban nekiállsz gőzerővel dolgozni 2 esélyes a dolog..rengeteg munkával elérhetsz egy közepes jövedelmet aminek kb. 70%-át kapod csak meg, mert X százalékot zárol a cég, nem fizeti ki teljesen. Hm..Tehát 200.000 adózott forintból megkapsz 140.000-et, amiből befizeted az übermagas telefonszámlád és tankolod az autód, eszel, iszol, létezel...kb. minden költség levonása után, kijön egy korrekt minimálbér, amiért te 2x annyit dolgoztál, mint egy diákmunkás.

Hm...összességében HA szerencséd van ki tudsz szállni egy ilyen "játékból" nullszaldóval, bár 80% minusszal zár, mert egyrészt telített a piac - értsd. minden 5. ember körbekérdezte már az ismerőskörét, hogy akar-e kötni, ajánlat, elemzés blablabla...szóval piaca az nemigen van már. HA mégis a szerencsés 3%-ba sikerül kerülnöd 2-3-4-5 év kitartó munkájával, akkor gratulálok. A jövedelmed korrekt lesz, barátaid csak a kollégák, mert a többit már elűzted magadtól az állandó önreklámoddal és gyere kössél egy jó megtakarítást dumáddal...

Sokan abba a hibába is beleesnek, hogy a Fundamenta pl. fizet az autódon lévő reklám után, ha X kategóriába esik..de leginkább a felső közép ill. felső prémium kategória autóira létezik ilyen lehetőség..értsd.: fiatal 1-2 éves BMW, AUDI, asszem még az új Honda, vagy talán 1 új Octavia még érhet 1-2 forintot..nos..szóval sokan úgy szoktak autót venni, hogy X ezret fizet a Fundi havonta, X+1 a törlesztője a kocsinak.CSODÁS! AKKOR INGYÉ' van az autó!..aztán 1 év után kilépnek mert nem megy a szekér..az autó törlesztője X+1, a jövedelmük viszont 0-(X+1) ..irány a csőd!...észnél kell lenni..:) MEggyőzőek, simulékonyak, kufárok...ha nem figyelsz ledumálják a gatyát rólad..tudom..tapasztaltam..csináltam..megutáltam..jól fizetett..de kiszámoltam, hogy annyi munkával elmegyek inkább egy gyárba és megkapom ugyanazt..az estéim meg nyugodtak..:) Remélem segítettem...! :) Pacsi

2015. okt. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!