Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Cégeknek való bedolgozás, jó...

Cégeknek való bedolgozás, jó ötletnek tűnik?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, sajnos munkanélküli, folyamatosan keresem a lehetőséget bújom az álláshirdetéseket, és küldöm is be mindenre... de sajnos eddig nem jártam szerencsével.


Eszembe jutott egy olyan, gondolat, amiben szeretném kikérni a véleményeteket.


Vannak cégek akiknek beszoktak dolgozni, bár nem vagyok biztos ebben, hogy valóban cégeknek kell-e bedolgozni. Szóval jött egy olyan gondolatom, ha találnék egy partnert, alapítanék egy céget, és a falumban munkalehetőséget teremtenék. Gondolom ezáltal, pályázatokat is lehet nyerni, mert gondolom az már jó pont, ha több embert foglalkoztatnál. + Mint kezdő vállalkozó is bizonyára jó pont lehet.


De abban vagyok tanácstalan, hogy hogyan működnek ezek a dolgok. Pl. ami eszembe jutott először, hogy sokan mondják hogy a gyógynövények egyre elterjedtebbek lesznek, és hogy akkor mondjuk egy ilyen cégnek dolgoznánk be, mint csomagolás...


Bár sajnos kicsit megvagyok lőve, hogy ez hogy működik, vagy hogy vannak-e olyan cégek akik így kiadják más cégnek a munkát? Illetve azért nem árt egy olyan céget találni, aki fizet is... :))


Bár lehet álomvilágban élek és ilyen nincs is...


De ha esetleg van ötletetek, amit egy kis falun lehetne csinálni, és embereknek állást nyújtani, akkor várom az ötleteket is!


Már valamit nagyon szeretnék csinálni, és ha tehetem másnak is szeretnék segíteni ezzel, mert tudom, mennyire rossz munka nélkül...



2015. szept. 25. 09:42
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%

Régen a szocializmus idején például volt olyan hogy a családok a saját kertjükben uborkát termeltek. Valaki megszervezte az egészet. Ha jól tudom akkor előre felvásárlási szerződést is kötöttek, így a termelő előre tudott kalkulálni mert tudta előre hogy mennyiért veszik át az előírt minőségű uborkát.

Ugyanígy háztáji tejtermelés is történt, vagy sertéstenyésztés is. Persze aztán a rendszerváltással mindez megszűnt, ahogy a falusi munkahelyek többsége is.

Például a tökmagolaj elég drága. Persze ha valakik újraélesztik ezt a termelési módot, gondosan meg kell szervezniük hisz a felvásárlónak sem maradhat a nyakán a termék.

Ma nagyon aktuális lenne mindez, talán lenyomná az élelmiszer árakat. Akkor amikor például a krumplit déligyümölcs áron adják a boltok.

2015. szept. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%

Amikor ment még a ruhaipar (kínaiak előtti időszak), nagyon sok varrónő dolgozott vidéken. Más kérdés, hogy egyénileg foglalkoztatták őket, de valószínűleg működött volna ebben a formában is.


Nem is a formája a lényeg, működőképes lehet, amit írsz, de nagyon függ attól, milyen fajta munkákról van szó, és van-e azokra elég igény (meg persze olyan, aki elvégzi megfelelő szinten).


Ezt kellene leginkább kitalálni.

2015. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Álomvilágban élsz. Ahhoz, hogy céget tudj alapítani, ráadásul olyat aminek bármi esélye van a túlélésre, piacképes szakértelemre van szükséged az adott területen. Meg tőkére.
2015. szept. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Cégalapításban, a munkaügyközpont, a Széchenyi hitel is partner!
2015. szept. 25. 10:21
 5/24 A kérdező kommentje:
Maga a céges dolog, szerintem menne mivel tanultam is, nyilván most majd jönnek a válaszok, hogy az nem elég... de akkor kérdem én, a sok vállalkozó hogy kezdte el? + Azért nem egy olyan húúú de komoly munkára gondoltam...
2015. szept. 25. 10:22
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
A sok vállalkozó(az a 10%, akinek nem dől be a cége az első évben) úgy kezdte, hogy valóban ért az adott területhez, van egy életképes üzleti terve és általában nem sajnálja a pénzt egy jó könyvelőre.
2015. szept. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként mit tanultál? Lehet, hogy ezzel az információval közelebb kerülnénk a megoldáshoz.
2015. szept. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

"kérdem én, a sok vállalkozó hogy kezdte el?"


Nyugi, mi is kevés pénzből kezdtük, és Magyarországon a vállalkozók többsége is csak most tanulja a vállalkozás mikéntjét. De nagyon sok munkát kell mögé rakni, a "keveset dolgozom és dől a lé" tényleg csak a nagy tőke + csókosok megbízásai felállásban működik.


És persze meg kell találni a piaci rést, a megfelelő terméket vagy szolgáltatást, a célközönséget, a kifizethető marketingmódszereket, stb.

2015. szept. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Idegenforgalom - turizmus :) Ezzel sajnos nem tudunk mit kezdeni, max, ha annyi pénzem lenne hogy egy falusi vendéglátó helyet nyitni vagy szállást! :)
2015. szept. 25. 10:32
 10/24 anonim ***** válasza:
91%

Ahhoz, hogy cégeknek bedolgozz, ahhoz számlaképesnek kell lenni (vállalkozó), ki kell tudnod termelni (egyéni vállalkozóként) min. 65.000 ft-ot. Ez még csak az adó + könyvelő. Ha valakit foglalkoztatni is akarsz, az 4 órában is min. 50 ezer ft munkabér+ kb.20 ezer ft utána még az adó, tehát újabb 70 ezer ft.


Széchenyi Hitelt hogy kapnál, mire írtad, hogy az műödik?


"A Széchenyi Kártya Programba tartozó hiteltermékeket minden olyan KKV igényelheti, amely egyéni vállalkozóként vagy egyéni cégként, illetve az Üzletszabályzatban meghatározott gazdasági társaságként vagy szövetkezet formájában legalább két éve működik."


Nem olyan egyszerű ám a vállalkozók élete!! Pl. az agyonreklámozott Növekedési Hitelt én azért nem kaphatom meg, mert az éves bevételem nem éri el a 2 millió ft-ot - ergo TÚL KICSI VAGYOK a Növekedési Hitelhez (nem mondomegmitgondolok smiley :D)

2015. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!