Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Dolgozhatok-e egy bérelt...

Dolgozhatok-e egy bérelt kocsmában ingyen, mint a cég egyik tulajdonosa?

Figyelt kérdés

Kibéreltünk egy kocsmát, s érdekelne, hogy én, mint a cég egyik tulaja végezhetek-e a kocsmában (pl. pultosi) munkát anélkül, hogy illetéket vagy egyéb díjat kelljen utánam fizetni?

Úgy tudom az ügyvezető orrvérzésig dolgozhat bent bármikor bármennyit, de a tulajokra/bérlőkre nem tudom milyen szabály vonatkozik.. tudna esetleg valaki ebben segíteni? Ha kapnék hozzá egy §-t is, megköszönném! :).



2015. okt. 23. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Dolgozhatsz, nincs tiltó jogszabály. Nekünk trafikba szokott beugrani ügyfél, hogy ki tudja adni a pihenőidőt, munkaügyi ellenőrzés rendben találta.
2015. okt. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk kicsit lehetnél tájékozottabb, illeték, díjak??? Adónak és járuléknak hívják.
2015. okt. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Közreműködő tagnak hívják...
2015. okt. 23. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%

Ha cégről van szó, az alapító okiratba bele kell foglalni, hogy milyen minőségben látod el a tisztségviselést, és azt heti hány órában, milyen díjért.

Ez lehet 0 Ft is.


Egyéb esetben személyes közreműködőként nincs időkorlátod, de a minimálbér járulékait meg kell fizetni.


Járulékok mértéke:

[link]


ügyvezetői lehetőségek:

[link]

2015. okt. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

07:12 Igazad van, figyelmetlen voltam.

Köszönöm a válaszokat! :)

2015. okt. 24. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!