Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan valósítható meg egy...

Hogyan valósítható meg egy ilyen vállalkozás? Egyáltalán létezik ilyen?

Figyelt kérdés
Egy olyan vállalkozást szeretnénk alapítani, ami felkarolja és menedzseli a művész ügyfeleket, legyen az énekes, zenész, táncos, író, költő, bármi, valamint mindaddig, míg kiadóra nem találnak, az ők szerzői jogi védelmüket is ellátja? A vállalkozás ingyenes lenne, tehát pénzt nem kérnénk az ügyfelektől sem a regisztrálásért, sem a későbbi folyamatokért. Érdekelne, hogyan, milyen formában lehetne ezt legálisan megvalósítani. Könyv és hanglemez kiadókkal kapcsolatban állunk, amennyiben valamelyik leendő ügyfél könyve/zenéje kiadásra kerülne, úgy a szerződés csupán a kiadó és a művész között létesülne...
2010. márc. 17. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Miből élnél meg?
2010. márc. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó hallani, hogy vannak önzetlen, a művészete pártfogoló emberek!

Szerintem egyéni cég vagy kft,bt. formájában lenne érdemes, mert az egyéni vállalkozónak vannak meghatározott költségei. Bár ha nem forog pénz, akkor ehhez nem biztos, hogy kell bármilyen társulási forma.


Sok sikert hozzá!

2010. márc. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak: nem a megélhetésem a cél, hanem az, hogy segítsek tehetséges embereket. Manapság minden a pénzről szól, és az emberek többsége már észre sem veszi, ha valaki azt mondja, hogy köszi...


Második válaszadónak pedig köszönöm a segítségét.


Maradjunk annyiban, hogy én egy író vagyok, aki nagyon nehezen jutott kiadóhoz, de átlátja, hogy ma már ez segítség nélkül nem megy, hacsak nem nyer az ember megasztárt, de az is a tv-nézők, ismerősök, haverok által van... Pedig a tehetség az nem pénzért vett tulajdonság, ezt ne felejtsük el!

2010. márc. 18. 05:23
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kérsz jutalékot a sikeres üzletek után, akkor amit leírtál az nem egy gazdasági társaság, hanem egy közhasznú társaság. Ennek megfelelően KHT, alapítvány a megfelelő jogi forma, amivel adományokat is gyűjthetsz és az adakozó adókedvezményt kap.
2010. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na idefigyelj! Én egy családi vállalkozás tagja vagyok. Faterom munkahelye (kis cég) meg lett véve, mikor rendszerváltás volt. Csodálatosan futott a szekér. A régi állami megrendelések is sokáig kitartottak.

Hitel nélkül építkeztünk, két ház közvetlen egymás mellett az agglomerációban, egy parasztház Nógrádmegyében, autók, mobiltelefon elsők között stb stb. Nem megahabzsidőzsi, de jó polgári élet. Aztán faterom 1998-ban ugyanígy gondolkodott, mint Te. Nyitott egy galériát a VII kerületben kimondottan határon túli művészeknek (erdélyieknek) kiállításrendezési és bemutatkozási lehetőséget biztosítani. Wazz, tönkrementünk. Egykoron hitel nélkül épített nagy házon jelzálog, a kis házamat, ahová még a régi céges eredményekből költöztem árulom. A sportautómat, amit nagyon szerettem árulom, mert sokszor a villanyra nincs pénz, nem a benzinre. A cég főprofilja el lett hanyagolva, mindig kinyalta a s e g g üket az erdélyieknek, nagy mecenatúra, persze támogatás soha sehonnan, a céges ingatlanok mind eladva, felélve, adótartozásokba fizetve.

Én egyszerűen NEM VÁGNÉK BELE, hacsak nem vagy milliárdos.

Maximum alapítványt létrehozva lehet benne racionalitás, de csak, ha sok adományt meg 1%-ot össze tudtok kalapozni.

De ha jót akarsz magadnak, akkor neee.....!!!! Hidd el én úgy meggyűlöltem minden ilyet, egykori csodálatos életem romokban stb.

(Már hallom az okosokat, úyghogy elébe megyek: de, próbáltunk a főprofilban is tevékenykedni >én< de a fontos az ez a fszság volt, ebbe lett beleölve az összes energia, mert faterom így tudott a nagyvonalú mecénás szerepében tetszelegni... csak ráment minden)

2010. ápr. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia ezt jó hallani hogy vannak még ilyen emberek akik tényleg a tehetséget vennék figyelembe.Magyarországon sok énekes nem is tud jól énekelni csak rájuk mondták hogy sztárok és valaki felkapta őket!Én szeretnék énekelni de nem látok rá sok esélyt hogy ahol élek találnék valakit aki segítene nekem!

Sztem vágj bele de manapság már semmi sincsen ingyen!

Ha sikeres lesz az illető akkor te vagy a menedzsere vagy nem?Akkor állapodjatok meg 1 bizonyos százalékban ami neked jár!Sok sikert szia

2010. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!