Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Tisztelt vállalkozók! Hogyan...

Tisztelt vállalkozók! Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Azokra gondolok akik embereket dolgoztatnak, kőműves vagy segédmunkában.Az a baj hogy vállalkozó akarok lenni és meg is van hozzá minden szellemi adottságom ha lehet így mondani és amit a fejembe veszek azt meg is csinálom.Csak hozzátok szólok akik embereket dolgoztatnak.Ilyenkor hogyan vállaltok be egy cégnél egy munkát?Gondolok itt arra hogy ugye én is dolgozom alvállalkozónak egy brigáddal és mindig mondogatom hogy én is ezt akarom csinálni.Tisztességes bérért dolgoztatni.Ilyenkor a cég főnökével hogyan tárgyaltok a pénzről?Hogyan vállaltok be egy munkát egy építőiparban.Amikor azt mondjátok hogy na most 5 embert tudok hozni ide dolgozni önnek uram és akkor beszéljük meg az anyagiakat? vagy hogyan egyeztek meg a pénzben? Privátba kérek válaszokat amely vállalkozó ezt nyilvánosan nem akarja leírni de meg is értem, csak könyörgöm segítsen legalább egyetlen egy vállalkozó, mondja el a titkát úgymond!Hogy tudnék elindulni ezen az úton?A vállalkozói kiváltása és kötelezettségek adózás mindent tudok szinte könyvelő elmondott néhány dolgot de ezeket még nem.
2015. nov. 14. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi titok - visszafelé kell számolni :-)

Először is fel kell tudni mérni (ehhez azért már gyakorlat kell), hogy az adott munkát mennyi idő alatt, hány emberrel tudod elvégezni/elvégeztetni.

Aztán ki kell számolnod, hogy az adott embereknek mennyi pénzt adsz az alatt az idő alatt, mennyi az adók, járulékok utánuk, mennyibe kerül az anyag, stb. Ezeket összeadod és utána ráteszed a magad pénzét, s ezt mondod a megbízónak. És itt jön a bukfenc.

"én is ezt akarom csinálni.Tisztességes bérért dolgoztatni..."

Ha tisztességes bérért akarsz dolgoztatni, akkor tuti lesz más, aki majd kevesebbet ad a melósoknak, kispórolja az építőanyagot, nem fizeti be a járulékokat, stb és olcsóbban fogja elvállalni a munkát.

A szellemi adottságon kívül azért nem árt, ha gépekkel, eszközökkel, szerszámokkal is rendelkezel, ami azért nem kevés pénz...

2015. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Ja, azt kifelejtettem, hogy nem árt, ha tartalék embered is van, mert az egyiknek hasmenése van és azért nem megy dolgozni, a másik berúgott az előző napi fizetésből és munkaképtelen - szóval azért nem olyan egyszerű ám ez...
2015. nov. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.De egyébként te hogy szoktál árba megegyezni,milyen szavakat használsz az ármegegyezésben hogyan kezdesz hozzá?Egyszerüen nem tudom elképzelni.Meg a másik kérdésem.Vannak olyan vállalkozók akik gyárakba teszik be az embereiket mondjuk 650es órabérbe.Tehát ennyiért dolgoznak az emberek, de a vállalkozó ilyenkor a gyár igazgatóval hogy egyezik meg? Mert itt nincs olyan hogy mikorra lesznek kész hiszen gyár.Meg ugye a raktári munkák.Mesélni tudsz erről is.Válaszolj kérlek mind3 kérdésemre.Köszönöm.
2015. nov. 14. 10:13
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Nos, én nem az építőiparban dolgozok, csak én is vállalkozó vagyok. Leírtam, elmondtam, miket kell számításba venni - ne haragudj, de ha ennyiből Te nem tudod elképzelni, hogy valakivel megállapodj, akkor inkább ne menj el vállalkozónak - ennél sokkal nagyobb buktatókat kell megoldani, életben maradni, hivatalokkal, megbízókkal "harcolni".


Arról nem tudok nyilatkozni, hogy mi van akkor, amikor vállalkozók beteszik az embereiket a gyárakba - ugyanis az általad leírtak szabálytalanságok - hacsak nem közvetítő cégről beszélünk....


Már csak azért sem tudok nyilatkozni, mert én egyéni vállalkozó vagyok, alkalmazott nélkül - és mivel szeretek nyugodtan aludni :-) ezért én minden munkát számlával végzek.

2015. nov. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Látom kissé felidegesítetted magad azon a kérdésen hogy hogyan szövegel a vállalkozó a munkáltatónak a bevállalás alatt amikor az anyagiakat hozza szóba.Na most mást nem tudtam kivenni ebből csak azt hogy te sem tudod hogy hogyan kell ezt bevállalni, persze meg is értem mert magán vállalkozó vagy.És mondd...mivel foglalkozol? ez egy anonim oldal ha itt nem de privátba elmondhatod ugyanis én is magánvállalkozónak készülök.El sem hinnéd de a 70%-val én is tisztába vagyok a dolgoknak csupán egy kis biztatást szeretnék és tapasztalatot.Tehát mivel foglalkozol te? És mennyi a fizetésed?Megéri e, mikor kezdted stb stb előre is köszönöm.Ha nem ide akarod, akkor írj privit.
2015. nov. 14. 15:33
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

"Na most mást nem tudtam kivenni ebből csak azt hogy te sem tudod hogy hogyan kell ezt bevállalni,"


Örülök neki, hogy gondolatolvasással is foglalkozol - de még nem az igazán megy jól :-)

Nem idegesítettem fel magam és pontosan tudom, hogy kell megállapodni - de mindig az adott helyzet és munka hozza magával, hogy mit mond az ember - erre nincs recept: leírtam, mit kell számításba venni - azaz megpróbáltam segíteni.


"Én sem tudom, hogy kell ezt bevállalni"?,

4 éve vagyok vállalkozó - hidd el, ennyi idő alatt volt pár meló, amit elvállaltam és nem könnyű életben maradni...

De ha 70 %-al úgyis tisztában vagy, akkor meg semmi gond :-)


Megéri-e vállalkozónak lenni? 3 év után már talán igen... Attól függ, hogy BÁRMELYIK kormány mikor, milyen rendelkezésekkel vágja keresztbe az ember munkáját, életét...


Azért azon gondolkodj el, mielőtt nekem ugranál, hogy én voltam eddig az egyetlen, aki válaszolt, megpróbált segíteni. Biztatást vártál? Mihez? A vállalkozót nem biztatják, segítik, hanem elgáncsolják.


Agyon reklámozzák a Növekedési Hitelt: elmegyek a bankba- kiderül, hogy "túl kicsi vagyok" a Növekedési hitelhez. Könyörgöm, ki növekedjen, ha nem a kicsi? :D és :-(


A többi kérdésedre meg sem itt, sem privátban nem kívánok válaszolni - bár semmi rejtegetnivalóm nincs, de én sem "turkálok" a Te zsebedben, a Te életedben.

2015. nov. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondattal elmondtad a lényeget: A "vállalkozói titok".Nem turkálok a zsebedbe,bár lehet nálatok a kérdés fő lényegi célpontja ezt jelenti.De persze nem rendelkezel olyan pszichikai készséggel ami tud különbséget tenni egy anonim ember és egy névvel adatokkal ellátott ember között, felesleges is volt írnod mert egy fokkal nem tudtam meg többet, akárhogy is csak te írtál.

Nem vitatkozni akarok mert gyerekesnek tartom,és egyébként is hajnali 3 kor indulok Pestre vidékről nincs is hozzá kedvem így este 23:03kor mert 2kor kelek.

(Már ne is haragudj meg de az olyan válaszokkal teljesen kiakasztottál, hogy majd a helyzet hozza magával,meg stb..ezzel aztán jól a lényegre tapintottál, mert ezeket én is tudomEz kábé olyan volt mintha valaki megkérdezné hogy mikor van rossz napod? és erre azt mondanád: Attól függ....De nem is lényeg , az a lényeg hogy nem te vagy az emberem.Vannak jószívű emberek még bízom benne akik szívesen segítenek.


Igen, észrevettem hogy te írtál csak de a többiek azért nem tették mert látták hogy már van egy ember aki regényeket ír.Ők is csak arra várnak hidd el hogy újabb kérdésem legyen, és amikor te már nem reagálsz rá, megteszi más, remélem érdemlegesebben.


Ha te megkérdeznéd hogy hogyan kell énekelni? én sem azt válaszolnám neked hogy hát éld bele magad és ereszd ki a hangod, hanem hangképzést tartanék hogy értsd is.Remélem érzed a hasonlatot.De ha ezek után sem érted akkor ne is írj mert csak egymás idegeivel fogunk gitározni és abból csak negatívum lesz.


Nincs ebben semmi ha megkérdezi az ember hogy egy munkabevállalásnál mi az első teendő.

Az első ugye: Bemutatkozol ez mondjuk legyen telefonon és megbeszéltek a góréval egy személyes találkozót.

Ott ugye újra bemutatkoztok élőben ahogy illik.És neki kezdel annak a dumának ugye hogy te lennél az aki bevállalná a munkát és szeretnéd az anyagiakat megbeszélni.Na és számomra most jön a kérdés...


Hogyan kezdesz hozzá ha még sosem csináltad?Mit fogsz mondani? Mert az hétszentség hogy nem azt hogy nézd ezt bevállalom neked 1.000.000ért mert az embereket mire kifizetem 400.000 tiszta pénzem lesz így jó önnek? ... ELZAVARNA a kellemetlen szagú csába.


Na tehát ezek a párbeszédek hogyan zajlanak, ha egy építőiprba akarsz elhelyezni egy kőművest és 3 segédet? Hidd el rengeteg vállalkozó szellemű emberrel beszélgettem,haverjaim, de erre ők is azt mondják mikor megkérdezem hogy hogyan kezdessz góréval egyezkedni hogy fhuu na ez jó kérdés.Mert ugye parasztkodni nem lehet.Kultúráltan beszélsz vagy sehogy és azért otthon kell lenni a kimondott szavak alaptalaján.Érteni is kell amit mondd és mondassz nem csak bólogatni.De ha neked ez felháborító hogy még mit nem hogy ezt elmondjam másnak?még priviben sem! ezt a hisztit nem értem.Nem foglak anyagilag letarolni elhiheted, mert sosem találkozunk konkurenciát tekintve talán.Anonim vagy és még így sem akarsz segíteni,de erre csak azt tudom mondani mint egyik 42 éves pszichiáter haverom.Üdvözöllek Magyarországon barátom.Köpedelem egy népség ez.A magyar, magyarnak farkasa, és ez nagyon igaz.

2015. nov. 15. 23:16
 8/13 anonim válasza:
89%

Te komolyan azt hiszed, hogy van egy sablon szöveg amit mondani kell? Az előző gonosz válaszoló pedig eltitkolja ezt előled?

Sajnos a szomorú valóság az, hogy te nem leszel vállalkozó. A legjobb ha elengeded ezt a gondolatot még most, mielőtt sok pénzt és energiát beleölnél.

2015. nov. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom mit vártál, Kérdező. Teljesen korrekt választ kaptál, amire köszönöm helyett felháborodással és kötekedéssel válaszoltál.

Nincs sablon duma. Ha arra vagy kíváncsi, hogyan kell árajánlatot adni, akkor keress rá googleben, és találsz árajánlat mintákat. Hogyan kell felépíteni stb. Merthogy árajánlatot ritkán teszünk szóban. Én legalábbis azt szeretem, ha már az ajánlatban is pontosan le van írva minden vállalás, összeg, feltétel.


Olvass vállalkozóknak szóló könyveket, mert aki ezt így kijelenti, hogy a dolgok 70%-val tisztában van, az sokkal kevesebb dologgal van tisztában.

Valószínűleg fiatal vagy még, nincs ezzel gond, csak legyél kicsit szerényebb, főleg ha Te kérsz segítséget. Sok sikert.

2015. nov. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
62%
1. vagyok: 8,9-nek köszönöm - már majdnem azt hittem, hogy fordítva ülök a lovon :D
2015. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!