Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogy pótolhatnám ki a nyugdíja...

Hogy pótolhatnám ki a nyugdíjamat?

Figyelt kérdés

Mint a kérdésemben elhallatszot nyugdíjas vagyok.

Gondolkodtam virágültetésen de az panel lakásban nem az igazi. Mit lehetne csinálni amivel egy kis pénzt is lehetne csinálni? Mert 1 hónapja vagyok nyugdíjas és unok itthon egyedül ülni. Mit csinálnak a nyugdíjasok?

Bármit meg tudok tanulni ami érdekel. Várom az ötleteket.



2015. dec. 13. 06:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hű, hát én imádnám a helyzetedet, bár már itt tartanék, de sajna még 30 évet le kell gürcölnöm... Komolyra fordítva nyáron csak ebédelni járnék haza(azt se, ha zsíros, 200-300 ezres nyugdíjam lenne) Könyvtár, kávézó, cukrászda, mozi, színház, vagy csak kiülni a padra és nézni az embereket egy fagyival, sütivel.


A nyugdíjasok ezt csinálják. Piacra járnak még sokan.


Egy ismerősöm az Alföldön él, Kalocsa és Szeged között. Ő pl. 1 jó fél évig élvezte, hogy nem kell menni sehova, nem kell elszámolnia senkinek, hogy miért 9-kor szottyant úri kedve felkelni, stb. Aztán fogta, vett először a félrerakott pénzéből egy jó földű telket, és előbb kicsibe paprikázni kezdett. Ma már tonnaszám csinálja, NAV fele be van jelentve, és tavasszal-nyáron egy perce sincs, annyit dolgozik (csak már magának, és az adózáson kívül minden fillér az övé) , télen meg csomagol, darál, etc. és piheni a fáradalmakat.


Ugyanezt lehet pálinkával is csinálni. Tavasszal metszés, permetezést, stb. leköt egy csomó idődet, utána a gyümölcsszedés, darabolás-aprítás, darálás, míg végül a cefrehordóba kerül. Már csak ki kell főzni.


Ha - ahogy mondani szokták - "felcsapsz" vállalkozónak, és adózol utána, akkor akár hirdetheted is, hogy te pálinkát árulsz, vagy paprikát, vagy akármit. A főzést meg bármelyik pálinkafőzde vállalja, csak az nem mindegy, hogy ki után - milyen minőségű cefrenyag után - főzetsz.

2015. dec. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan mekkora kamu hahahaa
2015. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a kérdésben arról van szó, hogy ki kéne pótolni a nyugdíjat. ebből én arra következtetek, hogy kevés. tehát nem az a fő gond, hogy unatkozik a kérdező, hanem hogy szeretne még egy kis plusz pénzhez jutni.

így viszont nem jöhetnek szóba olyanok, mint hogy vegyen földet, vagy járjon el szórakozni.

ami időigényes, de egyedül is lehet csinálni, és akkor csinálod, amikor kedved tartja, és a nyugdíjasok gyakran csinálják: száraztészta.

érdemes csak szombati napokon kimenni, ha jártál már piacon, biztos, hogy láttál idős embereket, akik a saját házi tésztájukat árulják. és van piaca. hozzáteszem, nem olcsó! hetente jópár ezrest megkereshetsz vele, mert van rá kereslet. neked csak a liszt és a tojás kerül pénzbe, azért kerül majd sokba, mert sok időt szánsz rá. a csiga különösen időigényes, de szerintem a házi csiga össze sem hasonlítható a boltival. ja, és persze az elején egy tésztanyújtóra kell beruházni, de szerintem már az első piacozáskor visszahozza az árát.

egyébként mi volt a foglalkozásod? ha olyasmi, amire van igény, akkor nyugdíjasként is szükség lehet rád sok helyen 2-4-6 órában. van nyugdíjas könyvelő ismerősöm, heti 3 napot jár be egy céghez, jó kis pénzért.

2015. dec. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Tenyésszen csirkét! És adja el a piacon.
2015. dec. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hol tenyésszen? panelban lakik, írja!
2015. dec. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A kisszobában.
2015. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
mekkora poén volt... :S
2015. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#1 jó dolog lenne be is ruháznék ha nem a #3 válaszolónak lenne igaza. 60000 a nyugdíjam.

Tészta gyúró gépem van több is. És sokat sütök a liszt kilója 100ft a malomban és az friss.

#4 a csirkét a lakóközösség sem engedné meg.

Nem jutottam egyről a kettőre. Nagyon kedvesek vagytok hogy segítettetek ennyit is a tésztás tetszik de kevés lesz. Tény ami tény 1 valaki árúl tésztát a piacon.

De a LIDL áraival nem vehetem fel a versenyt 1kg tészta olcsóbb mint 8 tojás. Nálunk a fodros nagykocka 8 tojásos 1kg tészta szuper brenz termék 199ft. :(

Valami kalocsai viszonteladási termék. De van kalocsai paprika is 220/100g. Sajnos.

Én gondolkodtam korrepetáláson de lehet hülye lennék hozzá. Gyermekmegörzés de lehet túl nagy fa lenne a fejszémnek. Legszívesebben valami apró mütyürrel foglalkoznék.

Esetleg valami egyébb ötlet akadna?

2015. dec. 13. 23:38
 9/12 anonim ***** válasza:

Visszatérek a tésztára: nem kell felvenni a versenyt a Lidl áraival, mert a háziért 10x annyit is elkérhetsz, és meg fogják adni!

Azért próbáld meg, szerintem 1-2 óra alatt árulnál 20 ezret minimum, és ez csak egyetlen szombat. Ha összejön, akkor simán meglehet csak ebből havi 80-100 ezer. Persze attól is függ, mekkora város, mekkora piac.

Először amúgy nekem is eszembe jutott a gyerekmegőrzés, de azzal megütheted a bokád. Egyrészt nem sokan bíznák a gyereküket egy idős idegenre, aki nem tud lépést tartani vele, nem tud utánarohanni, ha kell, nem olyan gyorsak a reflexei, ha a gyerek kiesik a hintából. NEm utolsósorban pedig ha nincs szakirányú végzettséged, nagy bajba kerülhetsz. Mert előbb-utóbb úgy is akad egy rosszakaró.

A korrepetálás mi lenne? Tanár végzettséged van? Mert ha nem, akkor felejtsd el. Meg az szerinted gyorsabb módszer? Kb 1500 Ft-ot kérhetsz el egy óráért, amire neked is készülnöd kell, meg esetleg utána javítgatni a feladatokat.

2015. dec. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Képétek bérelek egy műhelyt. Megvan a pótbér.
2016. júl. 1. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!