Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Folytathat egy egyéni vállalko...

Folytathat egy egyéni vállalkozó munkaerő kölcsönző tevékenységet?

Figyelt kérdés
gondolok arra hogy vannak munkaerőkölcsönző KFT-k és gondolkodhat e ilyen vállalkozási tervben egy egyéni vállalkozó, aki egyéni vállalkozása során munkaerő kölcsönző tevékenységgel akar pénzt keresni.És ha van ilyen akkor hogyan kell elképzelni?Hogy történik a munka megpályázása...?
2015. dec. 15. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Hogy történik a munka megpályázása = úgy hogy megkened a cég vezérigazgatóját majd havonta osztasz neki vissza.
2015. dec. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
biztos van benne valami...nem értek hozzá
2015. dec. 16. 01:08
 3/9 anonim ***** válasza:
Jól értem,egyéni vállalkozóként akarsz munkaerő kölcsönző KFt-t alapítani? Azt tudod, hogy egy KFT alapításához 3 millió forint kell? Azt tudod, hogy minimum havi 50 ezer ft az adója egy egyéni vállalkozónak?
2015. dec. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyénikét is lehet.


Mondjuk úgy, hogy bemutatod a törvényileg előírt letétbe helyezett, vagyoni biztosítékod és a hozzá kapcsolódó banki szerződést, ami Eu-n belül (pl. Magyarországra is) 500.000 FT, EU-n kívül 3 millió Ft letét.


Emellett felmutatod a 1. számú melléklet a 118/2001. (VI. 30.) Korm. rendelethez alapján a szükséges szakképesítést igazoló bizonyítványt, és az iroda működtetésére vonatkozó feltételeknek megfelelsz (bérleti szerződés, vagy saját tulajdon, berendezés, stb)


Ekkor kapsz egy engedély számot, amivel már "házalhatsz" a cégeknél, jelentkezhetsz tenderekre, és pályázhatsz meg munkaerő kölcsönzést.


Persze ezeknél előny, ha már van referenciád, hogy hol és milyen munkaerőt közvetítettél és működtél együtt, de hát valahol el kell kezdeni.

2015. dec. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De a kérdés az hogy egyéni vállalkozóként lehet e munkaerő kölcsönző tevékenységet végezni..!
2015. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy KFT-t akarok alapítani és igen képzeld el tudtam milyen havi adózási kötölezettségekkel jár egy egyéni vállalkozó vagy egy kft adózási formája...

Én csak azt kérdeztem hogy egy egyéni vállalkozó dolgoztathat e embereket egy nagyobb cégnek munkaerő kölcsönző nézőpont szerint?Alkalmaznék embereket jobban mondva.Ha ebből nem érti meg valaki akkor inkább hagyjuk az egész kérdést.

2015. dec. 19. 00:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hagyjuk, mert még mindig nem sikerült úgy feltenned a kérdést, hogy érthető lenne, mit szeretnél?

Te, mint egyéni vállalkozó szeretnél munkaerő - kölcsönző cégtől kikölcsönözni embereket és úgy dolgoztatni? Vagy mit?

Vagy Te szeretnél egyéni vállalkozóként munkaerő kölcsönzéssel foglalkozni?

2015. dec. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az utóbbi.... egyáltalán lehet?
2015. dec. 19. 21:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Erre már megkaptad a választ a 4-es, Bak Norbert válaszolótól.
2015. dec. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!