Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan tudok számlát kiállítan...

Hogyan tudok számlát kiállítani, ha a vevő nem akar fizetni, és nem ad meg nekem számlázási címet?

Figyelt kérdés
Interneten rendeltek tőlem szolgáltatást. Elkészítettem, amit kért, azonban nem akar fizetni, nem reagál. Mi a teendő ilyenkor? Szeretnék neki számlát küldeni, de sajnos előre nem kértem el a számlázási címet. Ha viszont nincs számla, akkor hogyan tudok átutalást kérni tőle, és hogyan lesz késedelmes a fizetés?
2015. dec. 16. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Sehogy. Az ilyet miért nem előre fizetteted ki?


avagy nem kell odaadni a szolgáltatást neki.

2015. dec. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos ebben a szakmában ez a bevált gyakorlat, hogy utólag fizetnek. :( Eddig nem fordult még ilyen velem, ez az első eset. :(


És akkor hogyan lesz fizetési kötelezettsége, fizetési késedelme stb, ha nem tudok neki számlát írni? Csak bíróságra tudok menni, más megoldás nincs? A nevét tudom, illetve a várost, ahol lakik, de semmi többet.

2015. dec. 16. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:

Kiállíthatod a számlát az ismert adataival. A fő gondod nem az lesz, hogy a számlán nem szerepel a pontos címe. A bíróságon is nehéz dolgod lesz, mivel kit perelsz be? Kelleni fog a pontos címe.


Nem tudom, mekkora összeget buksz be ezen, de lehet, hogy érdemesebb lesz beletörődni.

2015. dec. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
indíts fizetési meghagyást az ismert adataival
2015. dec. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Van valamilyen szerződés, vagy akár csak levelezés a megrendelésről? Annak alapján is simán mehetsz bíróságra. Pont nemrég volt egy ismerősünknek hasonló ügyben pere, és a bíróság az FB chat-en folytatott levelezést is szerződés értékű megrendelésként értékelte. Hiába nem tudott a vevő hivatalos szerződést lobogtatni, a levelezésből egyértelműen kiderült, hogy a munkával megbízták, hogy mennyi pénzben egyeztek meg, és hogy a munka el is készült.
2015. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
"Ebben a szakmában" megbízási szerződéssel vállalunk munkát, amiben rögzítve vannak a felek adatai, a határidők, fizetési feltételek és jogvita esetén a rendezési lehetőségek, kötbér, stb.
2015. dec. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!