Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mit tegyek ha tamad a konkuren...

Mit tegyek ha tamad a konkurencia?

Figyelt kérdés
Kb 4 honapja nyitottam egy kutyakozmetikai szalont egy olyan varosban ahol mar tobb volt, nekem is keves kliensem van, de most 2 utcanyira tolem nyilt meg egy. Ezek minden oszlopon hirdetik magukat, a szalonom elott is, az en hirdetesemet mindenhonnan lecibaljak, rossz hiremet keltik. Mit lehet ilyen esetben tenni?
2015. dec. 28. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Jelzéseket kaptál piaci versenyre, tehát tégy eleget kívánságuknak és nyomd le őket a versenyben. Nyújts több, jobb és olcsóbb szolgáltatást mint ők. Ők akarták hogy így legyen.
2015. dec. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
végezz jó munkát, megfelelő áron (ez nem feltétlen azt jelenti, hogy te vagy a legolcsóbb), legyél kedves a vendégekkel, és akkor hozzád fognak járni, híre megy, hogy megéri veled dolgoztatni, az elégedett kliensek a legjobb reklám, nem a kiragasztott cetlik.
2015. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Vagy kitalálsz valami új szolgáltatást, amit eddig nem csináltál sem te, sem más szakmabeliek. Pl. "hívásra házhoz megyek" vagy akármit, és elkezded hirdetni, vagy pl. azt mondod a már meglevő ügyfeleidnek, hogy minden új vendég után, (aki rád hivatkozva tér be hozzád) a következő szolgáltatási árból 20 % kedvezményt kapnak... találj ki valami hasonlókat...
2015. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Én is voltam már hasonló helyzetben. Akkor teszed a legjobbat ha közvetlenül nem reagálsz semmit, arra fókuszálj, hogy nyújts minőségi szolgáltatást, mert ha ezt teszed hiába erőlködik a konkurencia ilyen piszlicsáré módszerekkel nem fog eredményt elérni.
2015. dec. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%

kutyakozmetika XD

bazeg, ha ilyesmikre van kereslet, simán nyitok egy kutya- és gyerekölcsönzőt

2015. dec. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Nem tudom kedves Böszme...

nem sokáig lesz már a kutya sem státusz-szimbólum, valami mást kellene helyette kitalálni, hogy mit is lehetne a "felső tízezernek" sétáltatnia, vagy a milliós autó hátsó ülésére beraknia... de szerintem "gyereket kölcsönözni" biztosan nem fognak, arra kár áldozni!

Ha csak nem szír import...

2015. dec. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha letépik a plakátokat, akkor hirdess máshol. Szórólap, helyi újság, facebook. Nyújts minőségibb szolgáltatást és próbáld meg nem összehasonlíthatóvá tenni a másikkal szemben. Pl találj ki csomagokat, törzsvendégeknek X alkalom után ajándék, kínálj teát/kávét a gazdáknak amíg várakoznak stb
2015. dec. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg facebook profilt hoznál létre az oldaladnak? Vagy facebookon nyereményjátékot hirdetnél? 1 ingyenes alkalmat nyerhetnének? Vagy keressük a legszebb kutyát a városban és megint kisorsolnál valamit?


Nem szerveznek esetleg kutyakiállítást a közelben? Ott lehetne reklámozni. A plakát nem biztos, hogy a legjobb ötlet, mert kutyakozetikába pénzesebb réteg viszi a kedvencét, így lehet, hogy bevásárlóközpont, pláza előtt kellene szórólapozni.


Felhívni a figyelmét a gazdiknak most télen, hogy az időjárás/hó/sózott út miatt szüksége lehet a kis kedvencnek egy jó kozmetikára. Még nincs hó, de elméletileg lesz! :)


A kiszállás házhoz is jó ötlet, amit az előttem lévők írtak. Esetleg ha minden kutyáról (ha a gazdi beleegyezik) előtte-utána fotót készítenél, amit kiposztolnál, hogy milyen szép lett a kutyus? Persze ez más kozmetikában is van, de így felhívnád magadra a figyelmet.


Bérletet csinálni és az kedvezményesebb lenne, mint pl. 5-ször egy alkalom.


Ha van a városodban kutyákkal foglalkozó másik cég (pl. állateledel bolt, kutya-ruha bolt, állat patika), akkor megegyezhetnétek, hogy ajánljátok a másikat egymásnak. Vagy egymás szórólapját kirakjátok az üzletetekbe.


Vagy mondjuk kérésre 2 órán belül csillogó-villogó lesz a kutya? Mondjuk eljegyzés fotózására a kutya tiszta kosz lett, és kellene egy gyors tisztogatás. Plusz pénzért.


Fényképészhez is kirakhatnád a plakátodat. Van, aki olyan családi képeket kér, amin a kutyus is rajta van.


Elnézést, ha valakinek már az idegeit borzolom, de láttam olyat is, hogy egy külföldi kutyakozmetikában kilakkozták pl. pirosra a szobakutya körmét. Ez is egy szolgáltatás volt.


Ha kicsit majd jobban megy az üzlet, kiegészítő termékeket is árulhatsz, pl. kutya-ruha, prémium állateledel.


Remélem tudtunk segíteni. És remélem, le tudod nyomni a konkurenciát! :)

2016. jan. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Most jutott eszembe, megtörtént:

Helyi hirdető újság igen drágán számolta a hirdetéseket, így lett egy konkurenciája. Először nyomultak hozzá a hirdetők, utána pedig sehol senki.

Kiderült, hogy a korábbi újság azt mondta a régi ügyfeleknek, ha előre megrendelnek (=kifizetnek) 5 db. hirdetést, akkor annak árából 20 % kedvezményt kap!!


Gyakorlatilag 5 hétre alaposan kiiktatta az újonnan megjelent konkurenciát, másrészt ezt nem verte nagydobra, így az új hirdető-újság tulajdonosa csak hetekkel később tudta meg, miért is ment tönkre a vállalkozása már az induláskor!

2016. jan. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!