Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyes mellett egyéni vállalkozá...

Zsani vagyok kérdése:

Gyes mellett egyéni vállalkozás lehetséges?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyéni vállalkozást indítani abból a célból hogy páromnak legyen bejelentett folyamatos munkája, jelenleg is dolgozik de nem bejelentett. A lényeg az lenne hogy én általam folyamatos bejelenett munkája legyen. Több embert is bejelentenék ha jól megy a vállalkozás. Ablak és ajtó, redőnyökkel foglalkozik, annak be állitásával. És sok a munka. Szerintetek ez lehetséges amit szeretnénk? Bevétel lenne.. Én csak úgy mond kiadnám a munkát. Köszi a válaszokat :)
2015. dec. 29. 23:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehetséges.

Ha személyesen közreműködsz, akkor meg kell fizetned a minimum járulékalap utáni járulékot.

Ha csak alkalmazottat fogkalkoztatsz, de te nem dolgozol, skkor csak az ő járulékait fizeted.

Viszont egyre gyakoribb, hogy ellenőrzésnél azt mondják, a munkáltatói jogok gyakorlása is személyes közreműködés :(

2015. dec. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!