Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás nyitása,2...

Saját vállalkozás nyitása,2 éven belül. Pékség, cukrászda, kávézó, étkezde, hamburgerező, pizzázó -melyikre lenne a legnagyobb kereslet?

Figyelt kérdés

Vendéglátással foglalkozó vállalkozást szeretnék indítani. Az alapképzést elvégeztem, most megyek mastersre. Boltvezetői vagy pék/cukrász szakmám nincs. Amiket tanultam (+ msc keretében fogok tanulni): gazdasági jog, vállalkozások indítása, marketing, marketingkommunikáció, mikro-makroökonómia, piackut, menedzsment, vezetés és szervezés, ehhez hasonlók. Közgazdász BA végzettségem van.


Tudom, rengeteg pénzt igényel. Több, mint 10 misit, utánaolvastam itt a gyakori kéréseken.

Nagyon tetszenek az olyan startup-ok, mint például: THe BOX, Bite Bakery. Persze, tudom, ezek eléggé egyediek.


Az Örsön nyílt most karácsony körül egy nagyon pici, alig pár négyzetméteres langalló-gofris szerű kis üzlet. Csak pár négyzetméter.

Ami feltűnt, az az, hogy nagyon jól választott helyet (metróbejárat mellett) forgalmas, és árul édes és sós terméket is. Pizza-langalló szerű valamit, ami sajtos/zöldséges/húsos stb, illetve gofrikat.


Szeretnék saját vállalkozást indítani. Nem kell hatalmas üzlethelyiség nekem.

Szerintetek mit érdemes nyitni:

- pizzázót (akár pizzaszeletes)

- franchise termékeket árulni (fornetti, stb.)

- saját pékség, nem franchise

- kávézó, szendvicsekkel és sütikkel (bár ehhez nagyobb üzlethelyiség kellene)

- kisebb cukrászda

- hamburgerező?



2016. jan. 2. 10:37
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
az a kérdés inkább hogy hol?
2016. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Budapest mindenféleképp. Forgalmas helyre terveznék (vásárlóerő miatt) metróhoz közeli helyen, vagy városközpont, 4-6-os vonala, de metró aluljáró is/metróbejáró, esetleg Zugló, lakótelepen/lakótelep közel is szóba jöhet. De inkább metróhoz közel.
2016. jan. 2. 11:03
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Nyilván azzal kezdted az egészet, hogy végzel piackutatást, felméred a lehetőségeket és üzleti teervet készítesz. Ja hogy nem?

Így konkrétan mit vársz, mondjuk egy jó utcassarkot meg hogy mit nyiss oda? Pont ez lenne a lényege, hogy jársz a városban, felméred, hogy hol milyen üzletek vannak, nyilván egy meki és gyrosos közé a Móricz Zs. körtéren nem egy hambizót nyitsz. Keressük meg akkor helyetted INGYEN, hogy hova és mit kéne vagy hogy gondolod?

2016. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Forgalmas helyre 10 millió édeskevés...
2016. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves 11.47-es válaszoló!


Nyilván azzal kezdted az egészet, hogy végzel piackutatást, felméred a lehetőségeket és üzleti teervet készítesz. Ja hogy nem?

Így konkrétan mit vársz, mondjuk egy jó utcassarkot meg hogy mit nyiss oda? Pont ez lenne a lényege, hogy jársz a városban, felméred, hogy hol milyen üzletek vannak, nyilván egy meki és gyrosos közé a Móricz Zs. körtéren nem egy hambizót nyitsz. Keressük meg akkor helyetted INGYEN, hogy hova és mit kéne vagy hogy gondolod?


Jómagam is tudom, hogy piackutatást kell végezni. A városban csak tömegközlekedéssel utazom, eléggé gyakran fordulok meg a bel,- és külvárosban is.

Nem kértem, hogy INGYEN keressétek meg. Azt kértem, hogy mondjátok el, véleményetek szerint a fentebb felsoroltak közül melyiket érné meg legjobban megnyitni / manapság jobban megéri-e egy kisebb üzlethelységet nyitni (pizzaszeletes) mint egy nagyobb kávézót pl.


Nyilván nem nyitnék boltot meki és gyrosos közé.


A 4. válaszolónak köszönöm. Te legalább használható választ adtál!

2016. jan. 2. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

De nem mindegy, hogy hol, ezt nem fogod fel. Szarásig van a város az ilyenekkel, egymást érik a szeletes pizzát árulók, a fornettisek és a millió kávézó.

Verheted a nyákllad arar, hogy most te mennyire megmondtad, de ez még így is szar, tejszínhabbala tetején. Tessék, egy hasznosabb válaz: azt éri meg nyitni, amihez ÉRTESZ. A piackutatáshoz aligha, ha a gyakorin kérdezed meg, vajon mit nyissál, üzleti tervről meg eddig maximum a tankönyveidben olvashattál.

2016. jan. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10 milla belvárosban, max a bérleti díj fél évre, max egy évre, meg a berendezés.

Mire befutsz 1 év, addig meg rezsit kell fizetni.

2016. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kozgazdasz es a gyakorin keresi a befektetesi otleteket....hm....:-)))))aranyos
2016. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Sikerült azóta valamit intézni, kipróbálni?

2019. márc. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!