Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruház inditása kozepen...

Webáruház inditása kozepen vagyok. Mitol fugg, hogy mellekfoglalkozasban vagy foallasban vagyok egyeni vallakozo?

Figyelt kérdés
A mellekallasban uzott egyeni vallakozas inditasahoz mindenkeppen kell egy bejelentett foallas?
2016. jan. 13. 10:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Igen, hiszen attól leszel "mellékállásban", hogy van egy főállásod.

Ha csak a vállalkozás van, akkor az főállású.

2016. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Amennyiben van heti 36 órát meghaladó bejelentett munkaviszonyod, akkor lehetsz mellékfoglalkozású, ha nincs, akkor főfoglalkozásúnak kell lenned.

Azt nem tudom,tudod-e, hogy a "legolcsóbb" adózási forma a KATA: főállásban 50 ezer, mellékfoglalkozásban 25 ezer ft az adója.

2016. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Viszont KATÁS adózóként maximum évi 6millió ft lehet a bevétel.
2016. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ertem, mar aztan megis talaltam. koszonom.

Most mar csak azt nem tudom, hogy hogyan lehet vallakozast inditani, amikor beveteltol fuggetlenul ki kell fizetni 65.000 ft ot jarulekokra. + meg a sok sok egyeb koltseg. :(

2016. jan. 13. 10:43
 5/18 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a vállalkozáshoz mindig pénz kell. Az induláshoz főleg.

És nem havi 65, hanem havi 50ezer ft a fizetési kötelezettség.

És általában azért indítanak az emberek vállalkozást, mert szeretnének bevételt. Azért van többféle adózási forma, hogy a neked megfelelőt kiválaszthasd.

2016. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
igen koszonom
2016. jan. 13. 11:11
 7/18 anonim ***** válasza:

Hagyd már a havi ötvenet, nem mindenki akar katás lenni szerencsére...

Tizenöttel többet fzet, cserébe ha beteg, a tp alapja a duplája, mint a katásé... és egyebek.

2016. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

#7 Bár nem én írtam az 5-ös válasznál a KATA 50 ezret, de:


Tudod biztosan igazad van, csak a kezdő vállalkozó annak is örül, ha az 50 ezret ki tudja nyögni valahogy...

A másik pedig, amiről sokan megfeledkeznek: az igaz, hogy a KATA-s adózásnál csak 80valahányezer a TB alap, de ha a 65 ezres adózást választja, akkor mellé mindenféleképpen kell egy könyvelő - főleg webáruházas eladásnál - ami még plusz 8-10-12 ezer ft. Tehát a 65 máris 75 ezer.


Akkor már inkább az emelt KATA-s adózás, ami havi 75, s nem kell minden hónapban rohangálni a könyvelőhöz, bevétel, kiadás számlákat gyűjtögetni, stb.

Ez esetben még a betegállományhoz az alap is magasabb, ha jól emlékszem 136 ezer ft.

2016. jan. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Az miért fontos, hogy magasabb legyen a TB alap? Ha fizetsz TB-t akkor el kell, hogy lássanak, mindegy mennyit fizetsz be.


Vagy nem így van?


Tényleg kérdezem, nem kötekedek.

2016. jan. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9

Ha táppénzre mész, akkor elég fontos. Még fontosabb akkor, amikor a nyugdíjat számolják. (Bár a mi generációnknak úgysem lesz akkora nyugdíja, amiből meg lehet élni, de azért érdemes ezzel is foglalkozni.)

2016. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!