Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Webáruház inditása kozepen...

Webáruház inditása kozepen vagyok. Mitol fugg, hogy mellekfoglalkozasban vagy foallasban vagyok egyeni vallakozo?

Figyelt kérdés
A mellekallasban uzott egyeni vallakozas inditasahoz mindenkeppen kell egy bejelentett foallas?
2016. jan. 13. 10:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

#9

Azért, mert ha KATA 50 ezer ftos adózóként megbetegszem , akkor a táppénzt havi 81.300 forint ellátási alap után kapom,az emelt, havi 75000 forint tételes adó esetén pedig 136.250 ft után. Nyilván ez sokkal kedvezőbb, de induló, kezdő kisvállalkozások nem feltétlenül tudják ezt kigazdálkodni könnyedén. Átmenni egyikből a másikba viszont bármikor lehet - úgy tudom

2016. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Értem, akkor inkább a táppénz összege miatt fontosabb ez.
2016. jan. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Nemcsak a táppénz összege miatt, hanem a nyugdíjnál is. A KATÁS 50ezer egy év alatt csak 8 hónapot számít nyugdíj ledolgozottság szempontjából. Tehát 10 év KATÁS adózás a nyugdíjban csak 7 év szolgálati idő (50ezerrel fizetve)

Ha valaki katás vállalkozó, és gyereket szül, nem mindegy a csed és gyed alapja sem.

2016. jan. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos valaszok koszonom. Ilyenekre nem is ternek ki neten egy egy cikknel!
2016. jan. 14. 12:19
 15/18 anonim ***** válasza:

"Nemcsak a táppénz összege miatt, hanem a nyugdíjnál is."


Fiatal vagyok. Valószínűleg a nyugdíj engem már nem fog érinteni....

2016. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Végre kezdenek felébredni a Kata álomból sokan :-)

Valóban nem csak előnye van neki.


Emellett, valóban csak úgy érdemes ma itthon vállalkozni, hogy biztosra kitermeld a járulékot, vagyis legyen stabil bevételi alapod. Ehhez kell a megfelelő és reális üzleti tervezés. Ha az nincs meg, akkor kb olyan mintha szerencsejátékot űznél.


Azt, hogy elérd, - igaz nem e-kereskedelemben-, de más tevékenységgel indulhatsz adószámosként is kezdetekben, majd amikor hoz annyit, hogy meglegyen a havi 50-100 ezer fixen, váltasz át egyénire és nincs ez a sok bebukás, meg riogatás a járulékkal.

2016. jan. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ami után ha elmegy pl. munaknélkülire, mert nem tudja tovább finanszírozni a vállalkozását, akkor megint csak nem lesz előnyös a kataban fizetett csökkentett járulék, ahogy a korábban hozzászóló is írta CSED-nél, GYEDnél,nyugdíjnál, táppénznél, vagy akár családi adókedvezmény érvényesítésnél sem, ami éves szinten párszázat vesz így ki katasan a zsebből gyerekek számától függően.
2016. jan. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szia Norbi :-)


A táppénznél és a többinél valóban kivehet több száz ezret, de a családi adókedvezmény úgy tudom pl. 1 gyereknél havi 10 ezer ft. Mint írtam, ha valaki nem KATA-s, kb 25 ezerrel kell többet fizetnie (65 adó+járulék, 10 könyvelő), ami azt jelenti, hogy hiába tudja igénybe venni a családi adókedvezményt, anyagilag mégsem jár jobban... szerintem... Ha jól számoltam, akkor még 2 gyereknél sem, mert úgy hiszem, ott havi 20 e kedvezmény van...

2016. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!