Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi az az ingatlan befektetés?

Mi az az ingatlan befektetés?

Figyelt kérdés
Mit kell róla tudni? Mi a lényege, hogyan lesznek milliomosok ebből?

2016. jan. 31. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Jó időben (olcsón, válságban), jó helyen (központi, keresett helyen) veszel egy ingatlant majd később magasabb áron eladod vagy rendszeresen kiadod (esetleg közben felújítás, ha szükség van rá)
2016. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! Akkor nem olyan bonyolult, mint amilyennek hittem, megérné megvenni és kiadni egy házat, mert nyáron nagyon sok a turista itt ! :)
2016. jan. 31. 11:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiszámolod, akkor nem biztos, hogy megéri.



Gondold végig, hogy hány forintért tudod megvenni a házat, és utána azt, hogy hány forintért tudod kiadni, hogy milyen hosszú a szezon (és ne a nyarat vedd alapul, a Balatonnál például újabban már 60 napos szezonnal sem lehet számolni), számolj azzal, hogy lesznek költségeid a vendégekkel (takarítás, tönkremegy valami), adóznod kell, hogy nem biztos, hogy 100%-os kihasználtságod lesz...



Ha mindezt végigszámolod, akkor gyorsan kijöhet, hogy nem éri meg, nem véletlenül foglalkoznak ezzel egyre kevesebben szemben azzal, ami fénykorában ment.

2016. jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%

2-es jól írja (első vagyok): mivel te csak a befektetést kérdezted, én arra válaszoltam :-) De az már nem biztos, hogy meg is térül a befektetés. Arról nem beszélve, hogy most éppen felfelé mennek az ingatlan árak - nem biztos, hogy ilyenkor célszerű venni...

Ha kiadod turistáknak, akkor kell plusz berendezés, takarító, szerelők (mert Murphy törvényei szerint ami elromolhat az el is romlik :-) ), ágyneműmosás, adóznod kell utána (szja + idegenforgalmi adó), ha sokat kérsz, akkor azért nem mennek, ha keveset, akkor Te mész csődbe - nem feltétlenül annyira egyszerű...

2016. jan. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, hogy igazad van ebben.. Egy ház nem olcsó, az egyéb kiadások se, de meggondolandó, vannak akik elég jól élnek ilyenből, de az nyilván jobban ért hozzá, mint én. 😃
2016. jan. 31. 12:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2016. jan. 31. 12:20
 7/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek* :)
2016. jan. 31. 12:28
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

"de meggondolandó, vannak akik elég jól élnek ilyenből"


Igen vannak - én is ismerek egy ilyen fiatal párt, DE! ők úgy élnek elég jól, hogy már a fiú szülei is azt csinálták, igen régen vettek egy ingatlant a belvárosban, amit most jó áron kiadnak. De ne felejtsd el,hogy az ingatlan után akkor is kell fizetni (fenntartás), amikor nincs vendég tehát ahhoz is kell "tehetség", hogy túlélje az ember a pangó időszakokat.

na meg a régóta bejáratott vendégkör is sokat számít...

2016. jan. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

"annak akik elég jól élnek ilyenből"


#3as vagyok.


Természetesen lehet jól keresni ilyesmivel, akár nagyon jól is, nem is azt mondtam, hogy nem éri meg, hanem azt, hogy számolj!

És ne azt írd le, hogy mit szeretnél, hanem, hogy mi a realitás. Például a legtöbben ott buknak meg, hogy messze felülbecsülik a kihasználtságot. Láttam már olyan embert, aki úgy vágott bele, hogy 100% körüli kihasználtságot becsült, utána örült a felének is, persze úgy már nem volt rentábilis.

2016. jan. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van! így átgondolva nagyon sokba kerül fenntartani, és az a pénz amit behoz el is megy a fenntartására. Köszi, hogy segítettetek így átgobdolni, megbeszélni ezt a beruházási témát!:)
2016. jan. 31. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!