Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mi kell ahhoz, hogy saját...

Mi kell ahhoz, hogy saját céget alapíthassak?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd nagyobb koromra egy saját céget alapítani, de nem tudom még hogy hogyan kezdjek neki. Kell hozzá valami iskolát elvégezni? Interneten nem tudom hogy hol tudnék utánanézni (tudom, Google, de konkrét oldalt nem találtam) Egy Vasipari cégre gondoltam, ahol esztergálással, hegesztéssel, horganyzással és ilyenekkel foglalkozna a cégem. Ez már egy régebb óta dédelgetett álmom, de még csak 9.-es vagyok, így még a jelenlegi szakmám után is el tudnék végezni egy másik szakmát, ha esetleg kellene. A szakma amit jelenleg tanulok, az Ipari Gépész (régi nevén géplakatos).


15/F



2016. febr. 13. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Az attól függ, milyen cégben gondolkodsz.

Egyéni vállalkozóként is lehet alkalmazottad, annak utána kell nézni, hogy kell-e hozzá valamilyen speciális végzettség (a szakmain túl).

Magához egy cég alapításához nem kell.


Ezenkívül alapíthatsz társtulajdonossal együtt minimális tőkével Betéti társaságot, Kft-t csak 3 millió Ft induló alaptőkével.

2016. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a cég, társas vállalkozást takar, így önmegad nemtudsz alapítani céget,max egyszemélyes kft-t.


Kft-hez sem kell feltétlen 3 millió, mert nem csak kp-ből alapítható és a törzstőkét sem ellenőrzi senki alapításkor.


Ezere keress rá a Google-ben:


Bt,

Kft.

Zrt,

KKT,

Nonprofit kft,

Szövetkezet,

Szociális szövetkezet + Alapítás feltételei.

2016. febr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően a külön engedélyes tevékenységi körökön kívül nem kell hozzá végzettség, hogy céget alapíts.
2016. febr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségeket! :)
2016. febr. 13. 19:38
 5/6 A kérdező kommentje:
,,Korlátolt felelősségű társaság (Kft.) alapításához minimum 500 000 Ft tőrzstőke szükséges.." Akkor tényleg nem 3 millió kell, de azért köszönöm.
2016. febr. 13. 19:58
 6/6 anonim ***** válasza:

",,Korlátolt felelősségű társaság (Kft.) alapításához minimum 500 000 Ft tőrzstőke szükséges.." Akkor tényleg nem 3 millió kell, de azért köszönöm."


Márciusig még nem: [link]

2016. febr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!