Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Bolt nélküli használt cikkeres...

Bolt nélküli használt cikkereskedéshez milyen engedély kell a vállalkozói engedélyen kívül? Mi a tevékenység megnevezése?

Figyelt kérdés
2016. febr. 17. 22:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

akkor lehet valamit nem tudok.

eddig azt hittem, hogy a katánál a teljes bevétel x százalékát kell adózzni mivel a beszerzést nem számolhatom el költségként.

tévedek?

még az árrés után se kell adózni, akkor se ha nem vagyok katás?

2016. febr. 19. 07:24
 12/18 A kérdező kommentje:
asszem az a priblema hogy meg nem voltam vallalkozo igy nem vagyok tisztaban nehany dologgal. alkalmazottkent az osszes jovedelmemet megadoztattak. jol ertem hogy arrol beszelsz hogy vallalkozokent van lehetoseg arra hogy nem veszek ki jovedelmet hanem a nyeressegbol Z arukeszletet novelem vagy egyeb szolgaltatssokat veszek igenybe, pl. hirdetes. posta ey futarkoltseg s csak az utan kell adozzni amit azert veszek ki hogy vallalkozason kivul koltsek el? pl. ha moziba megyek?
2016. febr. 19. 14:32
 13/18 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag igen, ezt ki tudja hozni neked így egy könyvelő, amit el lehet számolni (költségelni) egy vállalkozáson belül azt el is kell, illetve célszerű a drága kivét helyett.


Ha nem veszel ki jövedelmet, jövedelem címszó alatt, vagy vállalkozói osztalék alapon, attól még pl bevásárolhatsz magadnak és a családodnak is élelmiszerből, ha pl. élelmiszer kereskedelem is fel van véve tevékenységi körnek. Így a heti, havi kajára fordított összeg nem a magas adó mellett kivett járulék levonása után megmaradt nettó fizetésedből megy el, hanem a vállalkozáson belül beszerzésként, költségként, amineke pl. az áfáját is visszaigényelheted adott esetben (5-18-27%).


Most csak egy példát mondtam,bár revizorok "szeretnek előszeretettel érdekldőni" a vállalkozás nevére elköltségelt luxus cuccokról is. Pl. hallottam az iroda nevére vásárolt otthoni vízágyra, a vállalkozó a rekreációs tevékenységet jelölte meg, mint a menedzsment stresszmentesítése :-)).

2016. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

hallani már hallottam mindenfélét, pl, hogy csak akkorát hazudjunk ami akár igaz is lehetne.

meg hallottam az adóparadicsom szóról.


ha jól értem az alap az, hogy tőke nélkül is isdithatok vállalkozást.

veszek valamit, eladom, s a haszonból is veszek valamit, egész addig mig akkora tőkém nem lesz, hogy már ki is vehetek a vállalkozásból.

s ezt egy kicsit el lehet húzni, hogy valamennyire a hétköznapi életben is kivehetek. pl. ha megvacsorázom akkor az lehet üzleti vacsora, de gondolom nem minden egyes vacsorám lehet üzleti vacsora:)))


és akkor havi 12 000 Ft a könyvelő díja amíg kicsi a jövedelem?

Gondolom ha havi 500 000 Ft-ot kiveszek belőle mert nem lehet már másképp a pénzhez jutni akkor már a könyvelés se 12 000 Ft...

2016. febr. 19. 17:59
 15/18 anonim ***** válasza:

Az egyéni vállalkozásom havi bevétele 1 millió 300 ezer Ft/hó jelenleg, azon felül van a bérszámfejtésem, együtt összesen havi 10-ezret fizetek, napi, heti és kétheti szintű beszerzésekkel és pénztárgéppel együtt.


Havi 500 ezer, kis forgalommal és számla mennyiséggel sem hiszem, hogy többe jönne ki, de mint mondtam célszerű azért egy (vagy inkább több) könyvelőt is megkérdezni mindenek előtt, egyúttal rákérdezhetsz mennyiért vállalna el.


Adóparadicsom helyett, inkább szabad vállalkozási zónára szavaznék, mert ha pl. alkalmazott fog kelleni idővel, azért egy Szocho kedvezmény mindig jól jön, ha mér az egyik legnagyobb részét teszi ki a járulékfizetésednek még magad után is,a 129.000 Ft minimálbére, 34.000 Ft megtakarítás, így a járulékod alapból főállásban 35-40 ezerre csökkenne, egy katas főállású 50 ezerrel szemben).

2016. febr. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
és Te hogy szerezted a könyvelődet?
2016. febr. 20. 08:23
 17/18 anonim ***** válasza:

Korábban a Bt-met és a kft-met is egyazon könyvelő vitte, de azóta ő már bezárt a sok nem fizető ügyfél miatt 16 év után, ha jól tudom.


Így -mivel időközben a székhelyem is átkerült Borsodba, olyan területen kerestem az "utcáról beesve", amely útba esik, ha hétköznap ügyintéznem kell dolgokat. 3-nál jártam, egyik bent sem volt, a másik 15+ Áfa-t mondott, míg a harmadik bruttó 10-ért elvállalta ugyanazt. Igaz kész tervekkel mentem oda, csak a pontosítást beszéltük át és a stratégiát elsőnek, így aránylag könnyen ki tudta számolni mi mennyibe lesz neki és mennyi munkája lesz velem, mivel egyfelől adószámos magánszemélyből mentem át egyéni vállalkozóba első hónapban másodállásban, rá egy hónappal meg már főállásúként bejelentve pl az áfa sem egy % kulcs alatt van nekem, hanem bérbeadásnál adómentes 0%, egyes termékek 18%, mások 27%-áfával futnak. Ezért arányosítva felárat szoktak kérni. a többit a számla mennyiségtől és alkalmazottak számától tette függővé a bérszámfejtés miatt,de majd szól ha már nem fér bele neki ez a havi díjba.

2016. febr. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
hát igen én viszont alapfogalmakkal se vagyok tisztában, nemhogy konkrét tervem lenne...
2016. febr. 20. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!