Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vattacukor árusítással szeretn...

Nevem senki66 kérdése:

Vattacukor árusítással szeretnék nyáron foglalkozni, milyen engedélyek kellenek hozzá? Hol lehet beszerezni öket? Ha gyári gépet veszek külföldröl (euból) akkor az megfelel az elöírásokank?

Figyelt kérdés
Mindenre kiterjedö válaszokat várok hozzáértö ezen a téren tapasztalt embertöl.

2016. márc. 17. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:

6 éve csináltam, egy nyarat dolgoztam így suli mellett. Azóta nem tudom mennyit változott, de akkor vállalkozás bejelentése okmányirodában majd a településem önkormányzatánál. Utána kijöttek ántsz-től meg mgszh-től, de elég lazán kezelték, megnézték a gépet, vegyszereket, hol és hogyan keverem a cukrot és kb ennyi. (zsíroldó, fertőtlenítő szert kell használni, kézfertőtlenítő legyen, kézmosást meg kell tudnod oldani stb)

A gép is biztosan meg fog felelni az előírásoknak, legalábbis akik hozzám jöttek a géppel nem is nagyon foglalkoztak, inkább a higiéniával. Egyébként a konyhánkban volt egy szekrény, ahol tároltam az ehhez szükséges dolgokat és ott mutattam be nekik.


De még egyszer mondom, ez 6 éve ment így. De mielőtt okmányirodába mentem, felhívtam ántsz-t, ezért tudtam hogy kb mire számíthatok. Ezt tanácsolom Neked is.

2016. márc. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,egyszerünek tünik a dolog. a kézfertötlenítöt magammal kell hordanom? a vegyszerek tisztítószerek gondolom otthon kellenek majd elmosni a gépet.
2016. márc. 18. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is otthon mostam el, de inkább legyen nálad, ha véletlenül lenne egy helyszíni ellenőrzés, tudd bemutatni ott is. A mosogatószer UltraMax, a kézfertőtlenítő UltraSol nevet viselt anno. Metroban vettem, ha ezek már megszűntek esetleg, akkor biztosan segítenek hogy mik vannak helyette. Biztonsági adatlapot kell hozzá nyomtatni, ezt a metro honlapján megtalálod.


Kézmosáshoz meg ilyet vettem: [link]

2016. márc. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!