Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » 16 évesen, szüleimtől és...

16 évesen, szüleimtől és nagyszüleimtől összespórolt pénzemet, beszeretném fektetni, vagy saját válalkozást indítani, vagy valami hasonló. Van valakinek valamilyen tanácsa, hogy hogyan és mibe?

Figyelt kérdés

530.000 forintot spóroltam össze, és beszeretném fektetni. Egyelőre, nem a pénz csinálás a cél, hanem a tapasztalat szerzés, üzleti téren.


Apukám üzletember, aki ázsiából és óceániából hozat bútorokat és eladja, megkérdeztem és szívesen segít, de kiírtam jde is mert érdekel, hogy kinek milyen ötlete van.


Anyum egyetemi marketing és management tanár volt a corvinuson, ő is segít nekem szívesen. Apum azt is felajánlotta, hogy akár megduplázza vagy triplázza az alap összegemet, ha elég jó dolgot találok ki.


Tudnátok segíteni? Előre is köszönök minden választ! Mindnekinek zöldpacsit adok, amennyiben a válasz ehez a kérdéshez kapcsolódik.


2016. márc. 23. 18:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Tehát ha valakinek van egy jó és elméletben működőképes ötlete, akkor azt adja ki neked, hogy te valósítsd meg?
2016. márc. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, ez jogos :/
2016. márc. 23. 18:14
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
sose értettem, hogy ilyennek minek újat kitalálni. Ott van apát üzlete, csatlakozz be abba, bővítsétek azt. Már működő, bejáratott dolog. Tapasztalatot is szerezhetsz benne, úgy hogy nem vered el a pénzedet.
2016. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Tehát apud vállalkozó, anyud egyetemi tanár és ketten együtt nem tudták neked megmondani, hogy 16 évesen semmiféle vállalkozást nem művelhetsz, hiszen nem vagy nagykorú?


Ej...

2016. márc. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Apum azt mondta, hogy nem kapok semmit a cégből, mert mindenkinek a maga útját kell bejárnia. Egyszóval, a cég ellesz adva
2016. márc. 23. 19:00
 6/21 anonim ***** válasza:

Vegyél Plotinus részvényt. [link]

Nem kell vele foglalkozzál és jól hoz. Egyébként ez egyfajta befektetési alap, ami jóval szélesebb befektetési lehetőségek közül válogat. (ingatlan, részvény, forex) De olvass utána. :)

2016. márc. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves harmadik. A törvény egyáltalán nem szabja meg, milyen életkortól lehet vállalkozni. Amíg fizetem az adót, addig nincs is probléma.
2016. márc. 23. 19:02
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi hatos, mindenképp megnézem:)
2016. márc. 23. 19:03
 9/21 anonim ***** válasza:

# 7


Na ez az, amit rosszul tudsz. De ez nem lenne gond, mert fiatal vagy. De akkor legalább hidd el, amit az okosabbak mondanak.


18 éves korod alatt SEMMIT nem tehetsz önállóan, hiszen a szüleid a gyámjaid. Egy sajtfecnit nem írhatsz alá, hiszen nem tudsz érte felelősséget vállalni.


De ha nem hiszel nekem, akkor holnap hívd fel a cégbíróságot és kérdezd meg, hogy be tudsz-e jegyezni egy KFT- vagy BT-t 16 évesen, majd ők le fogják mondani neked, hogy nem.

2016. márc. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Felhívtam őket és lehetséges. Egy kicsit elbizonytalanítottál, de lehetséges. Nem tudom, honnan vetted egyébként...
2016. márc. 23. 19:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!