Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Vaterán illetve hasonló...

Orbán Imre kérdése:

Vaterán illetve hasonló internetes oldalakon szeretném saját gyártású termékeimet forgalmazni mi a módja ennek?

Figyelt kérdés
Azt jobbnak látom ha már most letisztázzuk terveim szerint az éves bevételem jóval meghaladja a 200 000 Ft - ot a további kérdésem az miképpen lehetne ezt megoldani hivatalos keretek között? Vállalkozást kellene indítanom vagy elegendő ha egyszerűen a befolyt bevételt rendesen bevallom és adózok utána? Amennyiben magánvállalkozóként kellene ezt a tevékenységet folytatnom az esetben további kérdésem a következő megfelelő végzettség nélkül semmiképp sem lehetek magánvállalkozó ? Ahhoz hogy saját termékeket állíthassak elő ennek vannak hivatalos előírásai ?

2012. ápr. 13. 14:16
 1/3 anonim ***** válasza:

nem kell semmilyen végzettség hozzá, a lényeg az egyéni vállalkozónál, hogy közvetlenül részt vegyen a munkavégzésben


amúgy szerintem nem kell hivatalosan bejelentened, van egy csomó ember, aki nagyobb összegben is értékesít mint 200 ezer évente


az nem nagy pénz vaterán, főleg nem egy évre


szóval szerintem magánszemélyként is megcsinálhatod, most minek bonyolítanád túl


én is adtam már el és vásároltam is már vaterán keresztül, és van egy pár ember, aki rendszeresen ad el és hidd el, ők sem csinálnak emiatt vállalkozást

2012. ápr. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fentiek, már kimerítik az üzletszerű foglalkozás fogalmát, célja a tevékenységednek a haszonszerzés, így csak vállalkozásként csinálhatod.


Ha van főállásod akkor másodállási egyéni vállalkozást célszerű csinálni. Nem kell végzettség.

2012. ápr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hozzászólásokat márig sokat segítettetek az utolsó hozzászólótól kérdezném rendben hogy másodállási egyéni vállalkozást kell csinálnom akkor ezzel a vállalkozással gyárthatok saját termékeket és forgalmazhatom is ? illetve a vállakozás megalapításának mik a lépései ?
2012. ápr. 15. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!