Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Fundamenta személyi bankár...

Fundamenta személyi bankár miért nem választhat az egyéni vállalkozásban KATA adózást? Tudna erre valaki érthető magyarázatot adni?

Figyelt kérdés

2016. márc. 31. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem választható a tételes adó akkor sem, ha az adózó TEÁOR 2008 szerint


– 66.22 Biztosítási ügynöki, brókeri,


– 66.29 Biztosítás, nyugdíjalap egyéb kiegészítő,

2016. márc. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"A módosítás szerint a Katv. 4.§ 4.bekezdésének a) és b) pontjai hatályon kívül kerültek 2013. április 21-étől, így a tételes adó hatálya alá bejelentkezhetnek ezen időponttól a TEÁOR 2008 szerint


66.22 Biztosítási ügynöki, brókeri tevékenység

66.29 Biztosítás, nyugdíjalap egyéb kiegészítő tevékenysége

besorolású tevékenységet folytatók is."


De a vicc,hogy én másik 3 TEÁOR kód alatt tevékenykedem. Szóval törvényileg nincs tiltva. A Fundamenta köti ki tán,csak a miértjére nem tudok rájönni.

2016. márc. 31. 12:43
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, ő köti ki (nem igazán tisztességes módon) de épkézláb magyarázatot nem ad rá.
2016. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Tud bárki arról, hogy ez a szabály bármely, a bankár és a Fundamenta között létrejött, általuk aláírt megállapodásban le van-e írva? Rá lehet erre mutatni írásban bárhol is?

2016. júl. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Olvasd el a szerződésedet, fejből nem tudom, hogy van-e erről szó benne. De emlékeim szerint nincs.
2016. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia!


Ugynoki szerz.:

... 3.1.13.

"A megbizo jogosult meghatarozni azon adozasi formakat, melyeket a vele szerzodo ugynok valaszthat.

Az ugynok kizarolagos felelosseggel tartozik jogallasabol eredo jogi - kulonosen adozasi, tarsadalombiztositasi, komyvvezetesi es uzleti-nyilvantartasi - kotelezettsegeinek teljesiteseert."

A kerdes, hogy meghatarozza-e oket valahol irasban. Vagy hivatkozik-e valahol arra, hogy kotelessegem rendszeresen olvasni egy hircsatornat, amiben ez benne van tetelesen. Erre tovabbra sem tudom a valaszt.

2016. júl. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De ha jót akarsz, kerüld el messzire azt a bagázst!
2016. júl. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!