Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Internetes, csomagküldő...

Vidéki lány kérdése:

Internetes, csomagküldő vállalkozással kapcsolatban kérekhetek segítséget?

Figyelt kérdés

Internetes, csomagküldő kiskereskedelemmel szeretnék foglalkozni. 9 hónapos fiammal vagyok itthon, harmadik gyerkőc a családban. Párom nevére van már adószám kiváltva, valamikor piacoztam vegyi áruval. Vállalkozói igazolványba felvetettük anno a ruházatot, textilt, cipőt is. Könyvelőt megkértem járjon utána mit kell tennünk, hogy eltudjam indítani a csomagküldő vállalkozást, de idő hiányában még mindig nem kaptam választ (már kb.2 hónapja). Szerintetek vásárolhatok már nagykerből?

Elkezdhetem a weboldalt feltölteni?



2016. ápr. 2. 18:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Az adószám nem elég hozzá, egyéni vállalkozói kell, vagy cég.


A székhelyi önkormányzathoz bemész bejelented a tevékenységet a 4791-es téáor alatt, és veszel rá 3000 Ft-os illetékbélyeget, már aznaptól tölthetsz, árulhatsz, stb. Csak előbb legyen kész az üzletszabályzatod, legyen adatvédelmi nyilvántartási azonosítód, legalább olyan szinten, hogy megigényelted és bejelentetted.


Bejelentés köteles, de szakképesítéshez nem kötött a tevékenység, így majd kapsz egy jegyzői határozatot. Ezt lehet az okmányiroda majd később kérni fogja, a törvényes működés ellenőrzése során.


Nem egy nagy ördöngősség, a 4791-es, vagy egyéniben a csomagküldő internetes kiskereskedelem lefedheti egyben az összes termékkört, nem kell külön szedni őket, termékfajtánként, ha nincs külön boltod is mellette.


Ha viszont van élelmiszered is, akkor felir és ekáer regisztráció is kelleni fog és üzlethelyiség.


A könyvelő azért nem ártana, mert az egyéni kiváltása előtt át kéne gondolni az adózási mód megválasztását.

2016. ápr. 3. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kimerítő választ.

Vállalkozói igazolvány van, nem adószámos magánszemély vagyok.

Természetesen könyvelő válaszát megvárom.

2016. ápr. 4. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!