Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Sokan miért nyitnak idióta...

Sokan miért nyitnak idióta módon üzleteket, boltokat?

Figyelt kérdés

Ezek mind megtörténtek a városomban. Valaki nyitott egy pálmafa telepet, kerítés nélkül. A pálmafák gyorsan fogytak, persze nem azért nem eladták, hanem mert ellopták éjjel. Valaki pedig 3 éve dvd tékát nyitott...

Valaki pedig varázsgyöngy boltot nyitott. De olyanra is sok példa van, hogy egy utcában van 3 pékség, jön valaki és nyit egy negyediket.

Ezek mind csődbementek 1-2 hónap alatt (varázsgyöngyboltot nem tudom csak egyszer láttam, lehet megvan), nem értem hogy az emberek miért nem gondolkoznak?


2016. ápr. 23. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"...nem értem hogy az emberek miért nem gondolkoznak?"


1. Tényleg sok a nettó idióta.

2. Pénzmosás. SOK pláza boltja az.

2016. ápr. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Azt hiszik olyan ez mint a piac, ahol a kofák egymás mellett, egymás hegyén hátán túlakszanak, ugyanazzal, krumpli, paprika, tojás, stb . aztán mégis mindegyiknek megéri .
2016. ápr. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Én azon akadtam ki egyszer a környékünkön, amikor valaki nyitott egy kenyér boltot . Vele szembe egy kis élelmiszer bolt, a háta mögött egy spar, egy utcával odébb, pékség . Állt bent a nő pár kenyérrel meg zsömlével amire olyan irreális árakat írtak, hogy az agyamat dobtam el . 0,5 kg kenyér 300 ft, zsömle, kifli 45 ft xd . Ehhez képest a pékségben 15 ft-ért vettem a zsömle darabját, kapok 15-ért a sparban is, kenyeret meg 140-ért . Forgalma persze, hogy nem volt, 1 hónap után be is le is húzta a rolót .
2016. ápr. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Varázsgyöngy...:-D Zseniális! Mire volt jó? Én sárkányfüvet szeretnék árulni...
2016. ápr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mosonmagyaróváron ( Kisalföld ) láttam sílécboltot egy új lakóparkban...
2016. ápr. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Haverom üzlethelyiséget bérelt 270e/hó+ 60e/hó rezsi összegért, 2 alkalmazottat felvett 414e/hó (erre 11 nappal később nyert 100%-os támogatást 8 hónapra, további 4 hónapra 80%-os cserében 4 hónapnyi továbbfoglalkoztatást kellett vállalnia, amennyiben előbb megválik az alkalmazottaktól a teljes összeget+kamatok vissza kell fizetni!), kezdőtőkéje 500e volt. Pénztárgépet berendelte, de csak előlegre volt pénze. 56m2-es üzlethelyiségben volt 2 db asztal és 3 szék, 14m2-es raktárban további 2 törött szék.


Napelemek és napkollektorok értékesítésével foglalkozott, mint szerződött értékesítő partner, nem tudta a kettő közötti különbséget. Az alkalmazottai sem, az egyikük takarítónő volt, a másik reklám és sajtófelelős és weblapkarbantartó, de a weblap nem indult el, mivel 1 év alatt sem készült el.


Az eladásokból 5-6%-ot kapott volna, további értékesítő partnereket keresett hirdetésekkel 20%-os jutalékot ígérve, tehát ha elad a melós valamit megkapja az 5%-nak a 20%-át. Csoda, ha senki nem vállalta be?


8 hónapig nem adta fel, igaz ez alatt 1-etlen ügyfelük sem volt, a boltba 3 ember tévedt be, ebből 2 útbaigazítást kért, a 3adik pedig én voltam látogatóban. Pedig a helyiség elég jó helyen volt, panorámás utcára néző hatalmas ablakokkal.


Eredmény hatalmas eladósodás, lassan 5 éve külföldön végez kuli munkát, hogy csökkentse a hitelállományát.

2016. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os szakadok :D
2016. ápr. 28. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!