Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Üdv! Ha van egy testépítő és...

Üdv! Ha van egy testépítő és fitness edző (sportedzo) képesítésem, akkor hogy vállalhatok edzést úgy, hogy az tiszta bevétel legyen? Az elején nem érné meg egyéni vállalkozás ként, hónapokig mínuszba lenne. Lehetőségeket kérnék!

Figyelt kérdés

2016. máj. 23. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Pedig ez így megy. Be kell fektetni ahhoz hogy kèsőbb nyeresèged. Ha nem vagy hajlandò belefektetni az időt és a pènzt, akkor ne is vàllalkozz.
2016. máj. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor a válaszod az, hogy nem lehet máshogy? Tehát nincs olyan hogy pl xx bevételig adó mentes, vagy bármi. Magánszemély nem tarthat edzést vállalkozás nélkül?
2016. máj. 23. 21:38
 3/10 xswerdy ***** válasza:

van egy érdekes dolog pár éve az adórendszerben, a ház körüli munkák adómentesen végezhetőek legálisan magánszemélyek számára. Ez nem csak a takarítást, kertásást jelenti, hanem nevesítetten a házi tanítást is. Bár itt jellemzően a matek korrepetálást végző tanárokra gondolhattak elsődlegesen, de szerintem a tornaóra is belefér ebbe. Ha már egy fitnessteremben dolgoznál, mint "külsős" személyi edző, az szerintem más kategória.


Ezt a ház körüli munkát egyébként a munkáltató magánszemélynek kell bejelentenie, havi 1000 Ft regisztrációs díjat kell fizetni utána. Ez akkor is ennyi, ha minden nap mész, meg akkor is, ha egy ónapban 1-szer. De ha több helyen dolgozol ilyen konstrukcióban párhuzamosan, akkor mindenkinek be kell hivatalosan jelentenie.

2016. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha jol ertelmezem ezt ugy erted, hogy en hazhoz megyek ezt csinalni. De mi van akkor, ha mondjuk nekem megvannak itthon a felszerelesek sulyok, padok, gepek es ok jonnenek hozzam hazhoz? Ez mar megint mas lenne es gondolom bevizsgalni is bekene, hogy megfelelo, biztonsagos-e?
2016. máj. 25. 08:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van erre helyed otthon és nem kell fizetni érte akkor simán megéri vállalkozóként is. Csak ki kell építeni egy megfelelő vendégkört hozzá. Ehhez persze jól el kell magad adni , hirdetni (facebookon pl elég sok embert elérhetsz és az díjmentes is) , de akár hirdetőlapokat is kitehetsz , stb. Meg ugye ha vendégeket akarsz szerezni nem a legmagasabb áron kell kezdeni. És nem biztos hogy az megéri, hogy csak egy-egy személyi edzésed van.
2016. máj. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Illetve úgy tudom, hogy ha vállalkozásod van az adóból le lehet írni bizonyos dolgokat ha pl veszel valamit a te esetedben lehet ez akármilyen sporteszköz,hasonló dolgok. Persze csak ha számla van róla a neveden.
2016. máj. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ertem, lenne ra lehetoseg mert felvagyok szerelve vele csak ugy gondolom, hogy szivesebben mennenek az emberek terembe, mint hazhoz. Es vegulis mennyit kene adoznom? Mondjuk elvallalnam 1200-1500/ora abbol nekem tisztan csak 700-800 lenne vagy meg annyi se?
2016. máj. 28. 09:03
 8/10 xswerdy ***** válasza:

A legjobb kisvállalkozóként KATA-val adózni. Ez havi 50000 Ft adó, ha főállásban csinálod, és 25000, ha van főállásod, vagy nyugdíjas vagy. Ez havi 500.000 Ft bevételig működik. Ez az ÁFA mentesség határa is, tehát ÁFÁ-t sem kell felszámítanod, és befizetned. És ÁFA-mentes egyéni vállalkozóként nem kell külön vállalkozói bankszámlát sem fenntartanod.


Ezzel csak az a gond, hogy ha induláskor nagyon kevés bevételed várható, ami nem termeli ki az adót sem. Ha azért pár százezres bevételt ki tudsz termelni, akkor ez egy elég kedvező megoldás. Ha közelíted a havi 500.000-es bevételt, akkor szuper (olyan tevékenységnél, ahol nincs magas költséged, de ha jól értem, ez ilyen).

2016. máj. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag nulla koltseggel kene szamolnom ami a bevetelt illeti, mivel en szolgaltatnam. Viszont az elejen mindenkepp keves ember lenne aki jonne es csak kesobb indulna be. Ezert is tettem fel a kerdest ugy, hogy tiszta vallalkozas nelkul. Mert ha mondjuk osszeszedek 10 allando embert 1500/alkalom akkor az havonta 18 ezer forint. Ez 10 fovel 180 ezer forint. Ha jol ertem ezutan nem kell afat fizetni szoval csak az 50 ezer forint jonne le belole mint ado? A tobbi mar tisztan kezbe marad?
2016. máj. 28. 11:19
 10/10 anonim válasza:
Sikerült elindítani? Én is épp most végzek testépítő oktató tanfolyamot és egy kis helyen alakítanék ki egy termet ahol egyszerre 2-3 emberrel foglalkozom. Alkalmanként 3-4 ezer a fedi is a kiadásokat. Az 1500/alkalom csak akkor éri meg ha nem edzed őket.
2021. márc. 10. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!