Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek lenne igény...

Szerintetek lenne igény bérelhető zenei produceri stúdióra?

Figyelt kérdés

Szeretnék felépíteni egy stúdiót, ami technikailag viszonylag jól felszerelt, akusztikailag pedig kifogástalan, így tökéletes képet adna az épp készülő zenei projekt hangzásáról. Ha ebbe belefognék itt Budapesten, vajon az emberek igénybe vennék?

Ilyen szolgáltatást még nem találtam, csak felvételi stúdiókat, de az zenekaroknak van, és csak a sávokat veszik föl, a többi munkát már a stúdió munkatársai végzik, szóval más kategória. Illetve olyat is láttam már, hogy beviszek egy nyers projektet, és mixelik, masterelik helyettem... Én viszont biztosítanék egy stúdiót, ahol a producerek dolgozhatnak saját projektjeiken. Nem tudom, hogy mennyien lehetnek, akik otthon, amatőr körülmények között csinálják ezt, mert nem tehetik meg, hogy stúdiót építsenek - ők lennének a célközönség.



2016. máj. 27. 01:21
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Csak hogy pontosan érts: én is másfajta megtollasodásban gondolkodom, mert be kell vallani, hogy van könnyebb útja, még ha nem is szeretjük úgy, mint a zenélést. És előbb befektetések, aztán lassan-lassan a "költekezés", ami igazából a kiteljesedés lesz, amikor megvalósul. Tényleg ennyi ez. Innentől ajándék, bármi jó is sül ki belőle, de akkor is sok értelmesebb "portfólió" van, mint eszköztelenül elkezdeni zenélni, hogy abból majd legyenek eszközök, és legyen megélhetés. Nagyon jól kell csinálni, ráadásul amit vázolsz, abban az univerzalitás fontos elem lenne, de ilyen egyszerűen nem létezik. Vállalhatsz megbízásokat erre-arra, főleg felvétel, mix, master, de elég kevesen adnak érte annyit, hogy megtérüljön a cucc ára belátható időn belül. Ezer jobb befektetés van az orrod előtt, és legalább nem a zenébe kell belefásulni az üzemeltetésükhöz.
2016. jún. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!