Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó lettem. A...

Egyéni vállalkozó lettem. A nevemet átírathatom egy fantázianévre? Van ennek hátránya?

Figyelt kérdés
Köszönöm.
2016. jún. 4. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Ennek semmi koze a vallalkozoi letednek, maximum annyiban, hogy minden ceges papiron at kell iratnod, az osszes igazolvanyoddal, biztositasoddal, bankszamladdal, kozuzemi szerzodeseddel stb. egyetemben. Keresztnevet egyebkent csak olyat valaszthatsz, ami benne van az utonevkonyvben, vezeteknevet viszonylag szabadabban, csak kerdes van-e ertelme.
2016. jún. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Első, ha hallgattál volna... Nyilván nem a saját nevét akarja megváltoztatni, hanem az egyéni vállalkozás futna a neve helyett fantázianéven.


Kérdező, nincs akadálya, van rá lehetőség.

2016. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"Gipsz Jakabot" változtatnám "XX" e.v.-re.

A második hozzászóló jól értelmezte a kérdésemet.

Érdemes lenne? Van hátránya?

2016. jún. 4. 19:39
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

A második jól értelmezi, de ha a valódi neved és az e.v. jelölés alatt futsz, akkor nem hiuszem, hogy ezt meg lehet csinálni, hiszen itt nem cégnevet adsz, hanem az igazi neved használod.

A fantázianév játszik egy cégnél: kft-nél, bt-nél, zrt-nél, de nem egy vállalkozónál!

A cégnek csak azért adhatsz nevet, mert még nincs neki, de az embert, aki az ügyvezető, vagy vezérigazgató, itt sem hívhatod máshogy, csak a saját nevén.

Szóval ez a fantázianév dolog az e.v.-nél nem működik.

Remélem, érthető, ahogy leírtam, de azért inkább kerestem egy jogi fórumot:


[link]


A neved megmarad, a pecséteden te Gipsz Jakab e.v. leszel, nem pedig Ezermester János.

2016. jún. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

ne jogi fórumot linkelgess, tele van hülyeséggel.

Nézd meg pl a 16T101E kitöltésijét, vagy magát a nyomtaványt, ami ev-k változásbejelentője... ott van az A lapon a sor, hogy a vállalkozás fantázianeve, amennyiben rendelkezik vele...

2016. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

"Egyéni vállalkozó lettem. A nevemet átírathatom egy fantázianévre?"


Nem. Ezzel szemben alapíthatsz egyéni vállalkozóként egyéni céget és azt valóban úgy nevezed el, ahogy szeretnéd (illetve amilyen nincs még...)

2016. jún. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hűha! Akkor most nem tudom mi van...

A vállalkozásbejelentő lapon tényleg ott volt egy sor a fantázianévvel kapcsolatosan, csak sajna az ügyintézőnek nem mondtam ezt a nevet akkor, mert valahogy menet közben elfelejtettem neki megemlíteni.

Valaki pedig azt írja, nem lehet.

Szóval az a kérdés, hogy a már bejelentett e.v.-nál a saját nevemet megváltoztathatom-e utólag egy fantázianévre (pl. kankalin e.v.)? A kankalin név szerepelne a nyugtán, számlán is.

2016. jún. 5. 06:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a saját nevedet változtathatod meg, hanem adhatsz a saját neved mellett fantázianevet is.

A számlán így szerepel:

Fanyűvő

Nagy József

Teljes cím

Adószám

EV: 123456

Vagy így:

Fanyűvő

Cégt:Nagy József

Teljes cím

Adószám

EV: 123456

Hátránya nincs, előnye lehet, főleg ha tucatneved, vagy nehezen megjegyezhető neved van.

A mi cégünk pl. sokszor vásárol egyéni vállalkozóktól is és nem azt mondjuk, hogy venni kell xxx-t Nagy Józseftől, hanem azt, hogy a Fanyűvőtől.

2016. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm.

Csak azért szerettem volna ezt a fantázianevet, mert nagyon hosszú a saját nevem és el akartam kerülni, hogy a nyugtákra, számlákra sokat kelljen írnom.

De ha a fantázianév választásakor is muszáj feltüntetni a saját nevem, akkor számomra nincs értelme a fantázianévnek. (Másnak még jó lehet.)

(Tudom, vehetek pecsétet és akkor nem kell annyit írnom.)

Akkor marad így, ahogyan regisztráltak.

Köszi még egyszer.

2016. jún. 5. 08:49
 10/11 anonim ***** válasza:
56%

Mennyi baromságot összehordanak ezen az oldalon...


Igen, egyéni vállalkozók vehetnek fel fantázianevet.


Mit tudom én Média Online - XY e.v., vagy City Hamburger Faloda - XY e.v.


Érdemes már az elején megadni amikor az ember beregisztrál, vagy még mielőtt sok helyre be van jelentkezve, mert akkor mindenhol át kell íratni.

2016. jún. 6. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!