Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy nagyobb összeget szeretnék...

Egy nagyobb összeget szeretnék befektetni. Milyen lehetőséget ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hozzájutottam egy nagyobb összeghez (~50 millió HUF). Semmi esetben sem akarom felélni ezt a pénzt hanem valamibe befektetni, hogy inkább gyarapodjon. Interneten olvasgattam különböző cikkeket, írásokat és eddig úgy néz ki az ingatlan egy jó választás lehet. Az ingatlanba való befektetést viszont hogy kéne elképzelni? Venni lakást /házat és eladni drágábban vagy albérletbe kiadni?


Olyan véleményét szeretném kérni akinek van rálátása erre a témára, jobb esetben tapasztalata. Köszönöm!



2016. jún. 8. 09:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
21%
kiadni albérletbe
2016. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
20%
albérlet szuper ötlet merre vennél? szerintem vmi jó kis idegenforgalmilag is jó helyen legyen sok külföldivel
2016. jún. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

"albérlet szuper ötlet"


Persze, az osszes ingatlanos ezt fogja mondani. :D

2016. jún. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
31%
nem vagyok ingatlanos de szerintem jó ötlet ha megfelelő környéken vesz és ad ki hosszútávú biztos jövedelem, az ingatlanárak az egekben de ha tényleg jól pozícionálja magát és az ingatlant lesz vevő rá simán.
2016. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Igen,jön a csőtörés,vagy valami mégjobb ,az albérlő megmondja : te vagy a tulaj ,te csináltasd meg,nem az én hibámból adódott,avagy ha még is úgy lelép ,mint a pinty
2016. jún. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
6%

Albérletbe nem éri meg gondolkodni szerintem. Sokan nem fizetnek, lelakják, kirabolják a lakást.

Sokkal jobb amit már más is írt, ha olyan helyen veszel ahol sok a turista, főként külföldiek, és nyitsz egy panziót. Vagy ha nem akarsz foglalkozni ilyesmivel, akkor ipari célra alkalmas épületben gondolkoznék, cégek ritkán csinálják meg hogy nem fizetnek, van jó bevételük, nekik sem éri meg ha minden hónapba kirakják őket nem fizetés miatt.

De egyébként 50 millért már jólmenő cégek vannak eladóak, amiket kellő körültekintés után megvehetsz. Csak azokkal foglalkozni kell.

2016. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
valamilyen franchise rendszerű üzlet?
2016. jún. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Bence87 ***** válasza:
77%

Semmiképp ne fektesd be az egészet egyszerre egyben. Először is tegyél félre annyit, ami biztonsági tartalék lesz, amiből nem tudsz élni legalább 6 hónapig, ha egyébként nem lenne semmilyen egyéb bevételed. Pl. ha havonta 150.000 Ft kell a megélhetéshez, akkor tegyél félre már most azonnal 900.000 Ft-ot, ezt tedd bankbetétbe vagy állampapírba.


Ha mindenképp ingatlant akarsz venni, akkor kezd kicsiben, vegyél 1 db 10-15 millióért, és nézd meg, mit tudsz vele kedzeni. Semmiképp ne tedd mind az 50 milliót azonnal ingatlanba.

2016. jún. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Ez így teljesen logikusnak és ésszerűnek tűnik. Köszönöm!
2016. jún. 8. 18:15
 10/31 anonim ***** válasza:
Ingatlanba már ne. Két-három éve kellett volna...
2016. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!