Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egy nagyobb összeget szeretnék...

Egy nagyobb összeget szeretnék befektetni. Milyen lehetőséget ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hozzájutottam egy nagyobb összeghez (~50 millió HUF). Semmi esetben sem akarom felélni ezt a pénzt hanem valamibe befektetni, hogy inkább gyarapodjon. Interneten olvasgattam különböző cikkeket, írásokat és eddig úgy néz ki az ingatlan egy jó választás lehet. Az ingatlanba való befektetést viszont hogy kéne elképzelni? Venni lakást /házat és eladni drágábban vagy albérletbe kiadni?


Olyan véleményét szeretném kérni akinek van rálátása erre a témára, jobb esetben tapasztalata. Köszönöm!



2016. jún. 8. 09:18
1 2 3 4
 11/31 Bence87 ***** válasza:

Én se azt mondtam, hogy ingatlant vegyél, hanem ha mindenképp azt akarsz venni, akkor kezdd kicsiben. De ha másba akarsz fektetni, azt is előbb tapasztald ki, mielőtt a teljes pénzt beletolod.


Ingatlannál azt is lehet, hogy kiadod rövid távra turistáknak pl. Booking.com, Airbnb oldalakon. A kockázat itt az, hogy ha hátrányosan kezdik el szabályozni ezt a piacot, akkor azzal bukhatsz. Pl. Berlinben, San Fransicóban, Izlandon már eléggé bekorlátozták a rövid távú lakáskiadást. Ha nálunk is ez lesz, akkor az betesz a dolognak rendesen.

2016. jún. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Neked a részvény szerintem sokkal jobb lenne. (Külföldi)
2016. jún. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
78%
Én garázsokban gondolkodnék. Azokat frankón ki lehet adni. Lelakni nem tudják, nemfizetés esetén is könnyebb intézkedni. Autó egyre több van, biztonságos parkolóhely egyre kevesebb.
2016. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Hoppá milyen ötletes! Garázsra nem is gondoltam. :))
2016. jún. 9. 20:49
 15/31 anonim ***** válasza:
0%
Hát nekünk volt garázsunk, nem volt az évszázad biznisze... Leginkább az a veszélye, hogy nem olyan nagy a kereslet ám, sok a parkolóhely, meg garázst nehezebb eladni, mint a lakást. Nekünk a lakás bejött, adásvétele és kiadása is. Már most mondom, hogy ez sem leányálom, van gond vele, de mégis jó, illetve értékálló. Amúgy csatlakozom valamelyik előttem szólóhoz, miszerint bontsd meg a pénzed, ne egy dologba gondolkozz. Választanék helyedbe biztos, garantált lekötést is, most van még ilyen: röviden öt éves távon euróban évi garantált 2%-os hozam kamatadó és eho mentesen. Pl. 10000 euró esetén garantált 11000 euró a kifizetés! Ha bármelyik érdekel, akkor írj mielőbb.
2016. jún. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom de a garász nekem nagyon bejött. Lakást nem szeretem kevesebb hozzam, több probléma stb.
2016. jún. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Ja amugy egy garázs pesten pl. 2-3 Millió forint az veszel egyet es akkor látod hogy hogy megy. Nem kell mindgyárt kicsengetni 20 milliót.
2016. jún. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%
En kb 3 db ingatlant vennek belole es kiadnam oket. Az egyik ingatlanom Maltan lenne, mert ott oriasi a fluktuacio, hosszu tavra ki lehet adni ugy, hogy helyi cegek felugyeljek es mondjuk kettot Magyarorszagon, egyiket turistahazkent masikat csak berloknek. Ha nem probalsz sprorolni azon, hogy profik ugyintezzek az egeszet akkor szepen no a summad, ha te veszed kezbe a dolgokat akkor meg kepezd magad elotte, viszont akkor neked is szakertonek kell lenned, hogy ne ess bele egy ket csapdaba es pl a megfelelo berloket talad meg. Nem erdemes sporolni szakertokon, nyilvan korul kell szimatolni, hogy ki a legjobb, legmegbizhatobb partner.
2016. jún. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"Ha nem probalsz sprorolni azon, hogy profik ugyintezzek az egeszet akkor szepen no a summad"


"Nem erdemes sporolni szakertokon, nyilvan korul kell szimatolni, hogy ki a legjobb, legmegbizhatobb partner."


Mondta egy "szakerto". :D

2016. jún. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 Kovács János Szal. ***** válasza:
83%
Tudod mi történik, ha valaki, akinek van pénze, találkozik egy olyannal, akinek van tapasztalata? Akinek volt tapasztalata, annak lesz pénze, akinek pedig volt pénze, annak lesz tapasztalata.
2016. jún. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!