Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Mennyi adót kellene fizetnem,...

Mennyi adót kellene fizetnem, ha a Vaterán szeretnék árulni havi max.100 e Ft bevételig? Megéri?

Figyelt kérdés

Úgy terveztem, hogy a piacon és az ismerősöktől vennék árut, és azt árulnám némi haszonnal. Mennyit kellene fizetnem adóban? Megéri egyéni vállalkozónak lenni?

A havi max. 100 e-ből 50 e körül lenne haszon. Több, kisebb értékű dolgot árulnék :)


2010. ápr. 17. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Komplett idióta aki vatera miatt adót fizet.


Kb. az eladók 1%-a ad számlát, ha lenne retorzió, egész vaterának nem lenne értelme.

2010. ápr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Aki vaterázik az nem szokott adót fizetni. Hivatalosan a saját holmidat bocsájtod árúba.

Ha valamilyen bolt árusít mint regisztrált vaterás csak az ad számlát.

2010. ápr. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ha magánszemélyként értékesítesz dolgokat, 100e Ft alatt, akkor nem kell utána adózni, de ha már üzletszerűen teszed ezt, akkor adóznod kell. Hogy milyen mennyiségtől illetve értéketől üzletszerű a tevékenység, arról szerintem találsz információt az apeh honlapot, illetve kérdezz egy könyvelőt.
2010. ápr. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Vaterán minden egyes feltöltött áru után kell jutalékot fizetni. Szerintem alacsonra tetted a mércét. Elég ügyesnek kell lenned, hogy legalább havi 10 ezret is árulj.


Bocsi, de Nekem ez a véleményem.

2010. ápr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2010. ápr. 21. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!