Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Van itt valaki akinek pek-snac...

Van itt valaki akinek pek-snack boltja van?

Figyelt kérdés
Sajnos engedtem magam rábeszélni h szerződjek le a pek-snackkel.Nem megy úgy a bolt ahogyan szeretnénk,szinte csak a bolt tartja el magát.Ha felmondom a szerződést akkor 500 ezer forintot kell kifizetnem nekik.2 éves a szerződés és csak 8 hónap telt el.Már úgy bánom,szinte néha úgy érzem beleőrülök.Nem lehet ezt vhogy kikerülni?Van aki tudna segíteni?
2016. aug. 17. 14:23
 1/6 anonim ***** válasza:

"Nem megy úgy a bolt ahogyan szeretnénk"

Akkor reklámozd, csinálj akciókat, kóstolókat, stb, próbáld meg kitalálni, mivel tudnád "felturbózni" a boltot. Nem tudom, mit árulsz, de lehetne kávét, capuccinot, stb. - törd a fejed, de ne rögtön a szerződés felmondásán - ami ráadásul számodra hátrányos is.

2016. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Van kávé is, édesség,szinte kisbolt jellegű a bolt,üditő, fagyi....és nem értem miért.Mindent jól csinálunk és mégis.Sok a pékség a bolt környékén...szerinrünk ez a baj.Megunhattàk az emberek szerintem a pek-snack termékeket,vagy én már nem tudom.
2016. aug. 17. 16:34
 3/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, épp ma délelőtt írtam egy hozzászóláshoz a következőt:

". Bp Belváros, néha megdöbbentő dolgokat látok... 50 méteren belül van 3 (!!) pék (Lipóti, balkán, és egy közért nagyon jó árakkal és pékáruval, hatalmas választékkal)+ egy Lidl, Penny, erre a megszűnő műszaki bazár helyett mit nyitnak? Na, mit? Pékséget... Nem sok hónap kellett neki, hogy becsődöljön... "


Szóval nem értem, ha valahol van jó pár pékség, közért a környéken, akkor oda MIÉRT nyit még egy pék?

2016. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: pont ezért! Ha egy utca el tud tartani 7 prosperáló pékséget, akkor egy 8.-at is. Odajárnak az emberek pékáruért úgyis, sokkal nagyobb eséllyel fogja tudni átcsábítani magához a vásárlók egy részét.
2016. aug. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A legfőbb baj, az, hogy sokan úgy tekintenek a Lipótira, meg fornettira mintha pékség lenne. Pedig nem az. Hanem mű cuccok vannak bennük.

Pékségben helyben csinálnak mindent. Kezdve a tésztától.


Pek-snack is ez a kategória, ahol kiveszem a dobozból és megcsinálom a látvány sütőmben.

De a kérdező szemléletét jól mutatja ez, hogy mennyire nem ért az üzlethez.

8 hónap? Üzelti tervet nem csináltál? Egy üzlet felfutása 1,5-2 év.


Mi most nyitunk hamarosan pékséget, persze nem 4-5 millióból, mert annyiból még a kemnce se jön ki, de van üzleti terv, van jövőkép, és nem 6-8 hónapra tervezem, hogy nyereséges lesz az üzlet.


A másik egy pékség úgy tud versenyezni a többivel, ha minőséget ad és jobban. Nem 5 ft zsömlével csábítunk.


Az új kenyér törvény most lehetőleg kiírtja az összes albán pékséget, és akkor helyre fog állni a rend.


Kérdező, ha az üzlet eltartja magát, akkor ne sírj, ez is egy jó eredmény ennyi idő alatt.

2016. aug. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 érdekelne, hogy mi lett, illetve a kérdező további története is érdekelne.


Amúgy az milyen már, hogy egy pékségnek 1,5-2 éves üzeleti tervet csinálsz? :D A pék megnyitja a boltját, és aki esetleg rendszeresen járna oda, az az első hónapban be fog menni. Ezután eldönti, hogy visszajár-e, vagy sem. Miért kell másfél év egy péknek, hogy beinduljon? :D Ne vicceljünk már.

2021. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!