Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyéni vállalkozó bevétel...

Egyéni vállalkozó bevétel muszáj saját számlára érkezzen?

Figyelt kérdés
Ha én kiszámlázok az ügyfelemnek X forintot, azt muszáj nekem utalnia? Mi van, ha en tartozom Ferinek, és megkérem az ügyfelet, hogy Ferinek utalja a lóvét, ez törvényellenes? Katás, Áfás vagyok, van vállalkozói számlám.
2016. aug. 21. 22:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

"Ha pedig te kéred azt, hogy másik bankszámlára utaljon, akkor máris megsértetted a szabályokat, mert te ilyet nem kérhetsz."


2003. évi XCII. törvény az adózás rendjéről:

38. § (3) A pénzforgalmi számlanyitásra kötelezett adózó - törvény vagy kormányrendelet eltérő rendelkezése hiányában - a készpénzben teljesíthető fizetések céljára szolgáló pénzeszközök kivételével köteles pénzeszközeit pénzforgalmi számlán tartani, pénzforgalmát pénzforgalmi számlán lebonyolítani, s ennek érdekében pénzforgalmi számlaszerződést kötni.


Ha megsérted, mulasztási bírságot kaphatsz.

Ha a vevőd sérti meg, akkor ő is. Bár nyilván külföldi cégre más vonatkozhat.

2016. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
45%

Egyedül a 8. válaszoló adott hasznos választ.

Ez teljesen szabályos, bevett gyakorlat, de valóban engedményezési szerződést kell kötni.

2016. aug. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

"Ez tutira törvényellenes, ugyanis ha ÁFÁ-s vagy, akkor mégis hogy akarod majd az ÁFÁ-t visszaigényelni? Egy olyan összeg után, amit nem is kaptál meg?"


Ausztráliából jön a lé, nincs ÁFA.


"Az már csak hab a tortán, hogy a nagy összegű pénzmozgásokat a bank köteles jelenteni hivatalból így aztán esetlegesen Ferit vennék elő a Te pénzed miatt - holott Te meg tudnád igazolni a megdolgozott pénzedet. "


Ferivel a tartozás le van papírozva.


"Ezt bizony rosszul tudtad: kötelező eleme a számlának,a fizetés módját mindig rá kell írni a kiállított számlára s ha átutalásos, akkor a bankszámla kivonatodon is meg kell jelennie ugyanannak az összegnek."


Pl. itt mást írnak:


[link]


Itt sem említik kötelező elemként, bár ez 2015-ös:


[link]


Szóval mindenki másképp tudja. Kihez-mihez fordulhatnék pontos infóért, NAV (azon belül hova?), MKIK? Könyvelőkben már nem tudok megbízni.

2016. aug. 22. 11:19
 14/16 anonim ***** válasza:
28%

10-es vagyok és azt hiszem, lassan elkezdhetek hamut szórni a fejemre :D

A következőt találtam:

[link]


Úgy látszik, le vagyok maradva :-( de igazából nem is nagyon értem ezt...

2016. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
40%

Leírtam, tartozás-átvállalás, engedményezés.

Mégpedig a vevő érdeke, hogy papír legyen, mert mi van, ha az eladó megjelenik x idő múlva, hogy bocs, nem fizettél? Neki akkor igazolnia kell, hogy te kérted, és a másik fél ebbe beleegyezett.

Ráadásul a könyvelés se úgy működik, hogy x szállítónak tartozok, y-nak fizetek, ezt főkönyvileg át kell vezetni, ahhoz pedig bizonylat kell - ez a szerződés lesz a bizonylat.

2016. aug. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
40%
És ne blogokban olvasgassatok a számla kötelező tartalmi elemeiről, hanem az áfa-törvényben.
2016. aug. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!