Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hogyan kerülhetem ki hogy...

Hogyan kerülhetem ki hogy saját magam után ne keljen járulékokat fizetnem? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval van egy saját vállalkozásom amit eddig mellék állásban folytattam ,mivel volt egy fő állásom amiben dolgoztam ,de sajnos már pár napja ez a munkaviszony megszűnt.Voltam bent a munkaügyi központban ahol azt mondták hogy munkanélküliként sem tudok regisztrálni,mivel a vállalkozásom így automatikusan fő tevékenységemmé vált így ez a lehetőség hogy ideiglenesen regisztráljak hogy elkerüljem a magam után való járulékok fizetését sajnos nem válhat valóra,mivel nem lehetek támogatott .Van erre esetleg valamilyen kibúvó hogy a magam után való járulékok fizetésére ne legyen úgymond gondom ? Kezdő vagyok még mindössze pár hónapos dologról van szó ,de teljesen működőképes cég.Válaszokat előre is köszönöm !

#járulék #kezdő cég
2016. aug. 30. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ha működőképes a cég, akkor örülj ennek és keress egy könyvelőt, aki megkeresi Neked a legkevésbé fájó adózást.

Aztán feküdj bele a vállalkozásba, dolgozz rajta sokat, hogy felfusson és utána élvezd a gyümölcsét :-)


Ha meg úgy gondolod, hogy nem a vállalkozás felé akarod vinni az életed, akkor keress másik 8 órás állást.

2016. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
nincs!
2016. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A vállalkozás jelenlegi állásában én jelenleg az aláírom , lepecsételem,bejelentek részt veszem ki ,mivel fő tevékenysége az építőipar amiben a párom a fő tevékenykedő és ebből ki lehet találni hogy csak az adók elkerülése végett került rám az egész procedúra . De van benne egy szépség iparral foglalkozó rész ,amiben én lennék a fő tevékenykedő de csak akkor ha erre meglenne a megfelelő hely és teljes egészében áttudnám adni magam de ez még kialakító stádiumban van ezért én addig 8 órás munkákat vállalok de sajnos erre felénk kevés van,ahol meg jelenleg voltam az nem volt egy megbízható hely sajnos így el kellett hogy pártoljak ....Viszont van egy személy nálunk bejelentve aki kozmetikusként van , rendesen dolgozik de helyileg nem itt van nálunk hanem jóval messzebb , nos ő nyitott saját magára is egy vállalkozást mert kozmetika mellett mással is foglalkozik de ugyanúgy megmaradt nálunk is mint bejelentett ,hivatalosan dolgozó személy . Lehet nagyon buta dolgot fogok kérdezni de ahogy mondtam kezdő dolog az egész és nem vagyok annyira tapasztalt . Szóval... esetleg engem ő betudna e magához jelenteni mondjuk szépségiparon belül és csinálnám is az egészet számlákkal igazolva hogy voltak kuncsaftok ? így esetleg lehetővé válhatna hogy még ha ideiglenesen is de ne keljen utánam járulékokat fizetnem ? Első válaszolónak ... igaz működő de kevés emberrel működik így ha most utánam is fizetni kell mindent akkor több lesz a kiadás mint a bevétel így szerintem senkinek sem érné meg pláne ha még fizetni is kell a dolgozó embereket ....
2016. aug. 31. 10:14
 4/4 anonim ***** válasza:

"A vállalkozás jelenlegi állásában én jelenleg az aláírom , lepecsételem,bejelentek részt veszem ki ,mivel fő tevékenysége az építőipar amiben a párom a fő tevékenykedő és ebből ki lehet találni hogy csak az adók elkerülése végett került rám az egész procedúra "


Tehát egyszer a párod már kikerüli azt, hogy adókat kelljen fizetni. Most megszűnt a 8 órás állásod és neked kellene az adókat fizetni - ezt szeretnéd elkerülni (Te is ). Amennyiben a kozmetikus vállalkozó bejelent, úgy neki kellene fizetnie utánad az adókat - ezt aligha hiszem, hogy megtenné...

Nyilván az ember szeretné optimalizálni a kiadásait, de ne haragudj, az a fajta hozzáállás, hogy egy családban - 2 féle vállalkozásból - senki nem akar adót fizetni, számomra nem szimpatikus - mi meg rohadjunk meg, akik becsületesen fizetik, dögöljünk bele a terhekbe :-(


Annyit azért segítek még: nem tudom, hogy tudod-e, KATA-s, főállású vállalkozóként "csak" havi 50 ezer ft az adó. Ha a párod építőiparban dolgozik, akkor ennyit már csak "ki tudtok nyögni"...

(első vagyok)

2016. aug. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!