Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Munkaügyi Központ vállalkozást...

Munkaügyi Központ vállalkozást segítő pályázata?

Figyelt kérdés
Van a Munkaügyi Központnak vállalkozást segítő pályázata (6 havi minimálbér és/vagy max 2millió Ft kezdőtöke). Kinek, milyen tapasztalata van benne? Mennyire könnyen lehet megkapni, illetve utána mennyire kérik számon hogy milyen pénzt mire költesz?

2016. szept. 5. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kérd el tőlük, vagy töltsd le a net-ről a "Pályázati kiírást" = milyen feltételek szükségesek az elnyerésükhöz. Olvasd át alaposan, vedd számba, mennyiben tudsz megfelelni a kért feltételeknek. Egy könyvelő segít ebben, és a pályázatot is elkészíti, amennyiben úgy néz ki, hogy reális esélyed van, hogy meg is kapod.
2016. szept. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jah! És igen, meg is nézik, hogy valóban mire költöd, mire költötted el, számlákkal kell igazolni, stb. stb.
2016. szept. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, én igazából olyan válaszokat várok, akik megigényelték, megkapták, és saját tapasztalattal rendelkeznek :)
2016. szept. 5. 12:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Megigényeltem, nem kaptam meg, mert kereskedelmi (bolt) vállalkozás nem kaphatja meg. (ugyanígy pl. étterem, kocsma sem). Egyébként az első lépés, h megnyitsz vmit, TE fizeted az összes költséget, beadod az üzleti terved és kb 1 év múlva kapod meg UTÓLAG a pénzt!És meg van határozva, h utána hány évig kell üzemeltetni a vállalkozást, különben kamatostul fizetheted vissza a pénzt.
2016. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez a nevében is benne van: vállalkozást segítő pályázat. Azért nem adnak senkinek sem, hogy kaját-cipőt-nyaralást fizessen belőle. Ennek a lényege, a célja, ha segítenek beindítani egy vállalkozást, akkor attól kezdve az a munkanélküli már eltartja saját magát, és nem kell a segélyt fizetni neki.

Csak úgy, minden feltétel nélkül nem szokták osztogatni. Nekünk.

2016. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
4-es, szerintem mi nem ugyanarról beszélünk, mert nekem azt mondták, hogy létező vállalkozás meg sem kaphatja. Merthogy az a lényege h a vállakozás elindításában segítenek
2016. szept. 6. 11:06
 7/11 anonim ***** válasza:

Így van, de neked kell elindulnod először, mert ők sajnos csak utólag fizetik ki a pénzt.

Tehát neked kell meghitelezned és MOST indítanod a céged, létező valóban nem kaphatja. Megkapod a pénzt (ha megnyered a pályázatot), de csak utólag fizetnek a hosszú átfutás miatt kb. 1 év múlva. Addig viszont működnöd kell és sajna saját tőkéből, vagy hitelből...

2016. szept. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

És az is elő van írva ki NEM kaphatja meg. Pl. kereskedelmi egység (bolt), vendéglátó egység (étterem, kocsma, büfé), ún egyszámlás vállalkozás (pl. biztosítási ügynök)..stb.

Menj be a régiód munkaügyi kp-jába és ott tájékoztatni fognak, h melyik típusú adnak és melyikre be sem érdemes adni.

2016. szept. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És arra is számíts, h max 2 millát adHATnak, de ha sokan pályáznak (márpedig sokan pályáznak), akkor lehet, h kapsz 100eFt Ft-ot és ennyi...oszd be, akkor is, ha nem elég semmire jah és büntetőkamatostul fizeted vissza, ha 2 évig igazoltan nem működik a vállalkozásod. Mert 2 évig folyamatos ellenőrzést fogsz kapni Navtól, mindenkitől...
2016. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

Pályáztam 6havira és tőkejuttatásra. Megkaptam

Elmentem pályázati tanácsadóhoz, könyvelőhöz, amiknek a díját 100% térítették, részletesen tájékozódtam a neten, ill. személyesen a hasonló vállalkozásokról, hivatalos szervektől is begyűjtöttem az adatokat, megnéztem, mi és hol olcsóbb és mindenről beszereztem a hivatalos árajanlatokat, majd a hivatalos döntés után az egyik hónap elsején e.v. -ként regisztráltam. E.v-ként már megvásárolhattam a pályázati döntésben leírt dolgokat - nem mást, csak ezeket. A számlákat leadtam és a számlámra utalták az összeget.

A számlák leadásakor egyesével átnéztük, hogy az engedélyezetteket vettem-e meg. Ha menet közben valami többe került, akkor is kifizették, de csak annyi értékben, amennyit a pályázatomhoz csatolt árajánlatban volt és ha ezt engedélyezték. Ha meg kevesebbe került, akkor nem a pályázatban leírt több árat számolták el, hanem a megvásárláskor, ezt a kevesebb árat.

Havonta el kell küldeni egy levelet a 6havi támogatás miatt, amiben 2-3 mondatban leírom, hogy működik a vállalkozásom. A tőkejuttatás miatt évente kell beszámolnom a formanyomtatványon és 3 éven belül bármikor számíthatok ellenőrzésre, hogy megvannak-e a pályázatban leírt és megvásárolt dolgok a vállalkozás helyén.

Nem nehéz megkapni, de ehhez fontos tájékozódni, előzetes infókat beszerezni, üzleti tervet készíteni stb.

Nemrég láttam, hogy a Munkaü. kp.-ban indítanak valamilyen vállalkozásra felkészítő tréninget vagy tanfolyamot, de akár erre mész el, akár könyvelőhöz és pályázati tanácsadóhoz, 50 000Ft-ig visszatérítik, ha fizettél ezeknek a szakembereknek, még akkor is, ha még nem vagy vállalkozó vagy mégsem leszel vállalkozó (pályázati kiírásban ez is benne van).

Viszont csak a vállalkozói kiváltása után vásárolhatod meg az engedélyezetteket és egy halom időd lesz mindent beszerezni.

Kérdezz rá erre a vállalkozói tanfolyamra, ahol mindenben segítenek. Ha már nincs ilyen, akkor vagy elmész pályázatíró céghez/tanácsadóhoz és könyvelőhöz (50e Ft-ig visszafizetik a költségedet) vagy/és a Budapesti Vállalkozásfejlesztési Közalapítványhoz fordulsz tanácsért (ingyenes még mindig valószínűleg, de a neten ezt is megnézheted).

Nem egy leányálom, sok-sok utánajárást, számolgatást, újratervezést igényel, de hát valamit valamiért...

Sok sikert!

2016. szept. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!