Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Nektek van saját vállakozásoto...

Nektek van saját vállakozásotok? Ha igen akkor mennyit hoz, vagy mennyit visz? Milyen vállalkozásotok van?

Figyelt kérdés
2016. okt. 11. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Hát bocsánat, de ezt nem tudom megállni:

Te komolyan azt gondolod, hogy a vállalkozók itt le fogják írni, mennyit keresnek, mennyi a nyereség és mennyi a kiadás?


Mondjuk én kicsi vagyok és legális, úgyhogy leírhatom: ma reggel volt 150 ezer ft a számlámon, abból kifizettem 75 ezer ft-ot adóra (50 KATA + 25 iparűzési), 50 ezer ft-ot lakásrezsire, össz 125 ezer ft, a maradék az enyém egy egész hónapra, amiből egyedül tartsam el a gyerekemet is... :-(

Novemberben szalagavató...

2016. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bence87 ***** válasza:
60%

Felmész ide, és beírsz egy adott cégneved, máris megtudod ezeket a dolgokat: [link]


Előző: többek között Kft-k esetében nyilvánosak ezek az adatok, egyéni vállalkozóknál nem.


Nyilván a fenti linken csak a legális bevételek vannak benne.


Kérdező: ha kíváncsi vagy ilyen adatokra, akkor gyűjtsd be a nyugtákat, amiket kapsz, pl. fodrásznál, pékségben, kocsmában stb. Azon rajta van a cégnév. Rájuk keresel a fenti oldalon, és ha találsz valamit, akkor tudod böngészni.

2016. okt. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy kötelező válaszolni, nem a cégnyilvántartás érdekel. Hanem, hogy amiben vállalkoznak az mo. n hoz vagy visz e pénzt, meg amúgy is tök névtelenül gondoltam. Meg az se érdekel hogy hogy pontosan mennyit hoz.
2016. okt. 11. 21:21
 4/6 Bence87 ***** válasza:
75%
Ha megnézted volna a linket, ez nem cégnyilvántartás, hanem le tudsz tölteni konkrét működő cégek eredménykimutatásait (amiből megtudod, mennyit "hoz" vagy "visz" az adott cég). A kérdésedre ez a válasz.
2016. okt. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%

#4: kifelejtetted, hogy az is benne van, hogy mire vállalkoztak :)


Saját cég:

X bevétel,

30%: Munkabérek és járulékok

10%: Működési költség (telephely, közüzemi díjak)

20%: Kutatás-fejlesztési alapanyagok, eszközök

30%: Előbb nem felsorolt kiadások (év végi adók,

járulékok, munkások támogatása stb stb)

10%: Osztalék


Ez a felosztás, konkrét számokat nem írok, mert agyonvernének :D

2016. okt. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Informatikával foglalkozom, havi 100 marad nálam az adózás után tisztan, de ezt csak hobbi szinten nyomom, van rendes melóm is mellette :D
2016. okt. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!