Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Saját vállalkozás Kanadában?

Saját vállalkozás Kanadában?

Figyelt kérdés

Van köztetek olyan, aki esetleg saját maga, vagy ismerőse/barátja/családtagja úgy ment ki Kanadába, hogy saját vállalkozást alapított?

Ha igen, tehetnék fel neki pár kérdést? Nem a "zsebében szeretnék turkálni".

Előre is köszönöm a válaszokat, szép napot kívánok!



#Kanada #saját vállalkozás külföldön
2016. nov. 10. 11:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Igazából már az is, hogy eljutsz arra a pontra, hogy kitudsz menni és a vállalkozás papírjai is el vannak intézve, több millió ft-ban.

És ezt az utat magadnak kell kijárni, mert mire ezekre a kapcsolatokra szert teszel az is viszi a pénzt.

nem tudom mit szeretnél tudni, de angolul csak tudsz, ha kanadába készülsz.

Akkor hivatalos oldalakon is tudsz nézelődni infókért, de ha gondolod írd le ide mi érdekel ezzel kapcsolatban.

2016. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ neked mekkora az az összes amiből kinn céget vagy vállalkozást akarsz csinálni.

Ennek függvényében lehet bármit is mondani, sőt te is ennek az összegnek a tudtában tudsz további infókat keresni.

2016. nov. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rengeteg pénzt kell beleölnöm, és igen, folyékonyan beszélek angolul. Van egy szoros barátságom egy francia-kanadai emberrel, aki mind a letelepedésben, mind a vállalkozás alapításában is nagy segítségem. Ő 7 évvel ezelőtt alapított vállalkozást, bár tudom, az ő helyzete teljesen más, hisz ő kanadai. A kötelezően benyújtandó business plan elkészítésében is tud segíteni illetve tud ajánlani szakembert, akivel ő is együtt dolgozott. Átnéztük, milyen konstrukcióval érdemes indítani, mik a reális kilátások. Nem arról álmodozom, hogy milliomos leszek, két lábbal járok a földön...dolgoznom kell éjt nappallá téve, de nem bánom. Apám meghalt, örököltem utána, s mivel nincs, ami idekössön, ezért szeretnék külföldön élni és dolgozni. Tehát ötlet, pénz, üzleti terv megvan, nem ezekről szeretnék kérdezni, hanem inkább arról, hogy aki már túlvan mindezen, miként élte meg.
2016. nov. 11. 08:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha vállalkozóként szeretnél letelepedést, akkor úgy tudom 200.000 dollár kezdő tőke kell. Ha egyéb módon sikerül hivatalosan letelepedned, pl. Nominee Program, Express Entry és megvan a PR, akkor sokkal egyszerűbb. Én Open Work Permittel csináltam céget, 100 dollár volt a cégalapítás. Mivel szellemi tevékenységet végzek, nekem ennyi volt az összes költség.
2016. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos rosszul emlékeztem az összegre, az a 200.000 inkább 300.000.


(b) Vállalkozók (entrepeneurs)

Feltételek: - min. 2 év üzleti tapasztalattal rendelkeznek (cégvezetők, tulajdonosok stb.)

- Min. 300,000 dollár (bruttó) vagyonuk van, amely bizonyíthatóan legális forrásból származik

- Kanadába való megérkezésük után elegendő pénzzel rendelkeznek, hogy magukról és családjukról gondoskodjanak

- Min. 35 pontot elérnek a Befektetőknél ismertetett rendszer szerint

- az előírt orvosi és rendőrségi szűrőn átmennek

- Betartják a vállalkozó bevándorlókra előírt kiírásokat, a vonatkozó kanadai jogszabályokat, és vállalkozásukkal legalább 1 kanadai állampolgárnak vagy állandó lakosnak adnak munkát, aki nem lehet családtag

2016. nov. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Milyen területen próbálsz meg vállalkozást indítani?

mert ott is van néhány olyan piaci szegmens ami nem nagyon megy mostanában, meg van, ami szinte szárnyal, ott keresgélnek a külföldiek is.

Mit szeretnél kérdezni ebben a témában?

2016. nov. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!