Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek ha NAV ellenőrzés...

Szerintetek ha NAV ellenőrzés során a kassza nem stimmelt 2800 Ft-al (több volt benne), milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Nem konkrétan a kassza nem stimmelt, hanem volt egy fiók, ahol ott maradt némi apró (2800 Ft) váltópénz gyanánt és azt találták meg az ellenőrök.

2016. dec. 14. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Semmilyenre.
2016. dec. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt miből gondolod? Esetleg jártál már hasonlóképp és nem büntettek?
2016. dec. 14. 12:57
 3/8 anonim válasza:
63%
és azt honnan tudják hogy nem a nap folyamán keletkezett többleted az? sehonnan... másrészt én is kaszás vagyok véletlen lehuztam egy embert akaratlanul 1 ezressel mert ugy adta oda nekem hogy nem bontotta ki és hozzá volt tapadva... és mire szétnyitottam látom hogy nem 1 hanem 2 ezres van nála és Ő már sehol... ez a többlet összeg nevetséges, ezért nem fognak megbüntetni...
2016. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Háát, kíváncsi vagyok, remélem Nektek lesz igazatok.. Én máshogy ismerem a hatóságokat, eddigiek alapján bizton állítom, hogy a jószándéknak ritkán mutatják nyomait.. megírom majd, mi lett a végkifejlet.
2016. dec. 20. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Jegyzőkönyvet hogy vették fel? Többletet írtak?

Lenyilatkoztad a jegyzőkönyvbe, hogy az nem többlet és nem is bevétel?

Figyelmeztetéstől 100 ezerig tippelek.

Egyik vendéglátós ismerősömnek a borravaló miatt volt többlet, nem emlékszem már pontosan mi lett a vége, de 100 alatt.

2016. dec. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
20.000 Huf lett a vége. Ilyen örömmel még nem fizettem be büntetést, 100.000- ra tippeltem.
2017. jan. 11. 22:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Buta vagy, hogy kifizetted.
2017. jan. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A másik fiókhoz semmi közük. Abban lehet a saját pénzed is. De ha még a kasszában is van ez a minimális többlet, akkor sem büntethetnek. Lehet, hogy rosszul adtál vissza, vagy borravalót kaptál... Bármi. Jogtalan volt a büntetés mindenféle szempontból.
2017. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!